Staronové umění bodypainting, jak ho neznáte

24.4.2019  |  Art  |  Autor: Em

Bodypainting je k nemalému překvapení většiny lidí velice staré umění, za jehož "autory" jsou považováni domorodci z Nové Guiney. Ti jej používali pro náboženské účely. Velký rozmach zažil v době Hippies, kdy ale nebyl dobře přijímán konzervativní americkou společností. Skutečného rozkvětu a rozšíření do celého světa se dočkal až v 90. letech.

Dnes bývá tento způsob malby doplněn o nejrůznější prvky, např. filtry, plastové tvary nebo přírodní materiály. Je hodně populární především díky oživení různých večírků, reklamních akcí, festivalů, módních přehlídek a dalších společenských akcí.

Používají se speciální barvy, které jsou rychle omyvatelné vodou a zdraví neškodné.

Bodypainting má i své soutěže. Tou nejznámější je World Bodypainting Festival.

Na následujících snímcích je tvorba německé umělkyně Gesine Marwedel, která proměňuje své modelky ve zvířata, elementy a další věci. Některá z jejích děl jsou tak věrohodná, že vytváří iluzi, jako by na obrázku nebyl ani člověk. Dle Gesine slouží bodypainting nejen pro estetické účely, ale i jako zdravotní terapie. Dokonce o tomto tématu začíná psát knihu.

 

  

 

UV Bodypainting používá fluorescentní barvu a UV záření. Díky tomu lze vytvořit opravdu nádherná "zářící" umělecká díla. Následující vytvořil kalifornský fotograf John Poppleton.

 

 

Některá díla jsou opravdu velmi realistická a vytváří obdivuhodnou iluzi…

 

 


Zdroj: oddee.com, ufunk.net, weezbo.com, wikipedia.org