Vytiskni si fotky s novým Socialmatic od Polaroidu

24.4.2019  |  Gadgets  |  Autor: Garza

 

V dnešní době ztratily tištěné fotografie smysl. Kdysi zdobily stěny a poličky zarámované rodinné fotografie, no dnes si je pověsíme na virtuální "zeď" na Facebooku nebo Instagramu. V době mobilních technologií se nikomu nechce ztrácet čas tisknutím fotek. Společnost Polaroid se proto rozhodla spojit technologii minulosti a přítomnosti.

Výsledkem je Socialmatic. 14megapixelový fotoaparát, který se připojuje na wifi (ano, v dnešní době i tvůj topinkovač bude na wifi) a postuje fotografie přímo na Facebook, Instagram nebo Twitter (funguje na Android, čili na něm fungují i ostatní aplikace). Má i dvoumegapixelovou selfie kameru, neboť lidé jsou v dnešní době již neschopní otočit fotoaparát a vyfotit se tak (facepalm). To, že jde více o smartphone než jen o fotoaparát, ti dokáže i to, že má GPS a Bluetooth.

 

 

Ale kde je spojení s technologií minulosti? Tu představuje možnost vytisknout si fotografie přímo z tohoto zařízení. Ale snímky mají malý formát, čili pokud máte zájem o větší formáty, tak se musíte i tak obrátit na externí společnost, která vám je vytiskne.

Cena Socialmaticu s papírem na vytištění 10 snímků se pohybuje kolem 300 dolarů. Balík papíru na 25 fotografií stojí kolem 25 dolarů. Zda je toto zařízení hodné této částky, posuďte raději sami.

 


Zdroj: wired.co.uk