La Revoluzione jako jedinečný kousek Mansory

25.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

Kourosh Mansory, šéf společnosti Mansory, si vybral Ferrari F12 Berlinetta jako základ, od kterého se bude odvíjet jedinečný model. Jeho název je velmi jednoznačný a výstižný: La Revoluzione. Tato revoluční mašina je představitelem nové generace sportovních vozů.

Auto dostalo renovovanou karoserii s optimalizovanou aerodynamikou. Výběr materiálu vás asi nepřekvapí, jelikož se jedná o uhlíková vlákna, která zaručují větší odolnost a nižší hmotnost.

Designová stránka karoserie je také výjimečná. Špičkově navržený předek s množstvím vzdušnic zajišťuje potřebnou dávku vzduchu na podporu funkce motoru a chlazení brzdového systému. V každém z obou vývodů na zadní části karoserie jsou dvě výfukové koncovky.

 

 

Pro La Revoluzione byla vyvinuta i speciální kola. Disky jsou ve stylu pěti trojitých paprsků a jsou obuty na sportovních pneumatikách Pirelli Ultra High Performance.

Vpředu jsou disky o velikosti 21 palců a pneumatiky 255/30, zatímco vzadu jsou 22palcové disky s velikostí pneumatik 335/25. Brzdy mají průměr 398 milimetrů na přední nápravě a 360 milimetrů na zadní.

 

 

Nové standardy se objevily i na vnitřní stránce auta (protože vnitřní krása je nejdůležitější). Technické oddělení proto vyvinulo nový software centrální řídící jednotky pro dvanáctiválcový motor. Ten je obohacen o větší turbodmychadlo a nový výfukový systém s minimálním protitlakem.

Bi-turbo motor tak dosahuje výkonu 1.200 koňských sil (882 kW) s točivým momentem 890 Nm. Tato raketa zrychlí z 0 na 100 km/h za rekordních 2,9 sekund a maximálně dosáhne 370 km/h.

 

 

Aby toho nebylo málo, tak společnost Mansory upravila i interiér. Transformace je adekvátní k vnějším úpravám, a tak se z tohoto auta stává dokonalá souhra všeho, co má pořádná sportovní mašina obnášet.

Exkluzivní interiér má karbonové prvky. Kromě něj zde najdeme i kvalitní hovězí kůži a Alcantaru. Tato dravá šelma samozřejmě zůstává oblečená do své nekompromisní červené barvy.

Jedinečná pověst Mansory pocházející z let úsilí, pozornost k detailu a preciznost značky Ferrari jsou pýchou tohoto nového modelu. Originální označení La Revoluzione se tak stává novým synonymem pro exkluzivitu na cestách.

 

 


Zdroj: mansory.com