Kevin Durant vzdává poctu Texasu novým párem bot

25.4.2019  |  Boty  |  Autor: rocky

 

Nejnovější pár tenisek s názvem Nike KD 7 EXT Longhorn State přichází v parádním barevném provedení. Barvy a textura se nesou v divokém zvířecím stylu, konkrétně jde o texaský dlouhorohý dobytek (angl. Texas Longhorn). Proč právě toto zvíře?

Model vychází z bohatých vzpomínek na univerzitní časy Kevina Duranta, protože "Texas Longhorns" je pojmenování pro sportovní týmy a organizace Texaské univerzity v Austinu. Pro více info klikněte na stránku Texassports.com.

 

 

Svršek tenisek KD7 je vyroben z materiálu pony hair. Myslíte si, že se jedná o hřívu poníka? Určitě ne, je to jen exkluzivní název pro vrchní část kůže zvířete (nejčastěji krávy), na níž je kožešina.

Klasická kůže využívaná v oděvním průmyslu bývá z části, která je pod hlavní kůží zvířete, tedy ta, kterou není vidět.

Pony hair je ta nejvrchnější, ale je také dražší. Vyžaduje samozřejmě určité ošetření, například "pochromování", které dá kožešině lesk. Tolik k termínu "pony hair", pojďme se vrátit k našemu skvělému páru tenisek.

 

 

Svršek je tedy posetý skvrnami zobrazujícími kůži volů. Černé prvky se nacházejí na semišové stélce a pár černých detailů najdeme i na zevnějšku. Takto zabarvené jsou například tkaničky, mezipodešev a hlavní zapínání spolu s jazykem, kde jsou zobrazeny iniciály KD.

Dvě fajfky - loga společnosti Nike, které jsou umístěny na palci a patě, značí dva z největších úspěchů Kevina: přední schopnost vést všechny nováčky ke skórování a získání nejprestižnějšího ocenění v danou sezónu.

V podrážce je zabudován skvělý prvek Zoom Air Bag pro komfortní nošení. Milovníci tenisek, dobře sledujte Nike.com, protože tento jedinečný vzpomínkový pár Kevina Duranta bude možné koupit za cenu 200 dolarů již 9. ledna 2015!

 

 


Zdroj: nike.com