Safírové hodinky Richard Mille za 46 milionů korun

25.4.2019  |  Hodinky  |  Autor: rocky

 

Wolfgang Duerheimer, prezident Bugatti a Bentley CEO, pro magazín Bloomberg poznamenal, že průměrný majitel Bugatti má 84 aut, tři letadla a jachtu. Je pravděpodobné, že bude mít zájem i o koupi tohoto nového kousku tourbillon hodinek od společnosti Richard Mille, které nesou cenovku přes dva miliony dolarů.

Model RM 56-02 získal po představení předchozích modelů dvě hlavní inovace: využití safíru pro vytvoření průhledných komponent a kladkový systém.

Třídílné pouzdro je vyrobeno ze safírového křišťálu, který je velmi tvrdý a odolný proti poškrábání. S tím však přicházejí určité výrobní potíže. Pouzdro se frézuje a brousí z pevných kusů safíru a případná chyba může vést k prasknutí daného kusu, což znamená, že musí být vyřazen a celý proces výroby může začít znovu.

 

 

Výroba jednoho pouzdra hodinek trvá asi 40 dní, tedy celých 960 hodin, můstky na výrobě přidávají dalších 400 hodin, což znamená, že safír se pro jeden kus hodinek zpracovává přibližně 1.500 hodin! I když je to šílené, těžko to nevnímat bez úžasu a ocenění preciznosti. Pak nastává implementace kladkového systému.

Jak se říká, kvalitní práce si žádá dobré ohodnocení a u modelu Richard Mille RM 56-02 to platí několikanásobně. Cena za jeden kus tohoto skvostu je neuvěřitelných 2.020.000 dolarů, což je asi 46 milionů korun.

Vyrobených bude pouze 10 kusů a zabere to minimálně 2 roky, než se zpracují všechny komponenty ze safíru. Více na stránce Richard Mille.