Fotosoutěž aneb Jak žijí lidé v chudých zemích

26.4.2019  |  Lidé  |  Autor: Em

CGAP, česky Poradní skupina vytvořená pro podporu chudých, každoročně organizuje fotosoutěž Photo Contest, která má za úkol díky pozoruhodným a originálním obrázkům upozornit na problém chudoby a ukázat, jak finanční podpora pomáhá k rozvoji po celém světě.

Obrázky, které do soutěže může poslat každý fotograf starší 18 let, mají odrážet škálu produktů, služeb, institucí a metod. Zároveň se mohou týkat ekonomických, rozvojových a technologických záležitostí a to napříč celým světem. Zároveň je každý snímek opatřen konkretizujícím popiskem.

Cílem této soutěže není tedy jen uchvátit umělecky propracovanými fotografiemi, ale také přiblížit bohatší část světa k té chudé a upozornit na neustálou potřebu pomoci. 

 

Lovec kormoránů, Čína

Přestože v dnešní době již neexistuje mnoho lovců kormoránů, tento muž pokračuje v rodinné tradici. Také se stal podnikatelem a provádí turisty, kteří každý rok navštěvují tuto oblast.

 

Ruční tkaní, Vietnam

V této části Vietnamu je tato práce velmi tradiční. Ve většině vesnic si lze koupit šály, přehozy a oblečení vytvořené chámskými ženami.

 

Rybář, Spojené arabské emiráty

Tento styl obživy je v SAE velmi častý. Každé ráno tito lidé připravují své sítě na další úspěšný lov.

 

Aktivní rybaření, Togo

Tento muž se účastní tzv. aktivního rybaření s velkými sítěmi poblíž břehu, které jsou následně vytahovány na pláž. Často není ryb mnoho a nejsou dostatečně velké, aby se mužům vyplatila těžká celodenní dřina. Nemají však jinou možnost.

 

Tkaní, Filipíny

8Oletá žena tká pokrývku, která slouží jako ochrana proti dešti, slunci a silnému větru.

 

Hodinář, Indie

61letý hodinář vyrábí a opravuje hodiny přes 30 let. Je to rodinná tradice.

 

Pracovnice v cihlárně, Indie

Tato malá cihlárna pomáhá místním s prací, stejně jako s finančním a průmyslovým rozvojem.

 

Hrnčíř, Vietnam

Přestože ztratil ruku, stále vyrábí keramiku a podporuje svou rodinu.

 

Na trh, Vietnam

Každý den musí tyto ženy překonávat duny, aby se dostaly na trh a mohly prodat své výrobky.

 

Spolu jsme silní, Indonésie

V této oblasti jsou lodě rozebírány a kovový šrot z nich je následně recyklován.

 

Nechte nás poznávat, Indie

Tento muž žije v malé vesnici, kde si lidé vydělávají na živobytí tím, že pracují na cizích polích nebo kultivují vlastní. 

 

Recyklace, Bangladéš

Kousky plastu se nejdříve usuší a potom se prodají velkovýrobcům. Tisíce chudých mužů a žen sbírají a recyklují plast, aby si vydělali na živobytí.

 

Opravář gramofonů, Turecko

Tento snímek byl pořízen ve velkém bazaru v Istanbulu. Muž na snímku vede opravnu gramofonů a vydělává si na skromné živobytí, tak jako dříve jeho otec.

 

Rolníci, Tanzanie

Žena pomáhá při sklizni na Beatus Balama farmě v Ndiwili. Tato farma s Fondem Jednoho Akru pomáhá drobným zemědělcům s financováním a učí je, jak pěstovat své vlastní plodiny.

 

Lidská volba: Zlatý soumrak, Indie

Muž provádí turisty, kteří přijeli navštívit nejchudší stát Indie, Odisha.

 

Výrobce cihel, Peru

V této oblasti je přes 200 rodin závislých na výrobě cihel. Prodávají je jednotlivcům nebo společnostem, kteří chtějí mít tento produkt za nejvýhodnější cenu.

 

Veškeré informace o soutěži a fotografie z minulých ročníků, které také jistě stojí za zhlédnutí, najdete tady.