Rolls-Royce Ghost II. od Mansory

26.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Nedávno jsme vám přinesli pekelnou mašinu od německé společnosti Mansory zabývající se tuningem brutálních super-aut. Tentokrát vám představíme vylepšenou verzi ikony luxusních limuzín Rolls Royce Ghost Series II. Už v neupravené verzi se tento vůz řadí mezi absolutní strop automobilového průmyslu. Výkonem, luxusem, ale i prestiží, protože nic nepřitáhne tolik pohledů jako výtvory automobilky Rolls Royce. No co vznikne, pokud se to spojí s elitou tuningu Mansory? Jak je dobrým zvykem, borci vylepšili nejen estetickou stránku vozu, ale i výkon.

Stejně jako u ostatních modelů, tak i u Rolls-Royce si borci z Mansory dali záležet při výběru materiálů nejvyšší kvality, ale zároveň jim šlo o odlišení designu oproti původní verzi (což je při autech značky Rolls-Royce určitě problém, vždyť jak byste vylepšili něco, co už je téměř dokonalé?). Precizní detaily reprezentují ideál aplikování vysokých standardů Mansory, které udělají z Ghosta II. unikát, za kterým se otočí i majitel neupravené verze této luxusní limuzíny.

Už při pohledu zepředu vás toto auto okouzlí. Kromě toho, že si udržuje svou anglickou eleganci, tak ukazuje, že kráčí s dobou a má nádech divokého sportovního dravce. Moderní denní LED světla a vzdušné přívody pro lepší odvod vzduchu - to je přesně to, co vás už při prvním pohledu přesvědčí, že tato mašina není jen hračkou pro aristokraty, ale je to i pořádně dynamický stroj. Tento dojem vzbuzují i jemné karbonové doplňky po obvodu celého automobilu. Ze zadní strany si designéři z Mansory vyhráli hlavně v oblasti výfuku. Vylepšením je i decentní, ale účinný malý spoiler, který při vysokých rychlostech zlepšuje stabilitu.

 

 

Většina aerodynamických vylepšení byla zhotovena z karbonu, který poskytuje dostatečnou pevnost a zároveň je lehký a nezatěžuje automobil. To je charakteristické pro německou společnost. Jednotlivá karbonová vlákna jsou upravována ve vakuovém prostředí pod vysokou teplotou a to má za následek dokonalou hladkost při minimální váze komponentů.
V interiéru se také událo pár změn. Základní je určitě nový ergonomický sportovní volant. Co se týče barev a složení interiéru, je to zcela na zákazníkovi. Mansory totiž nabízí možnost sestavení vlastního interiéru dle potřeb zákazníka s téměř neomezeným množstvím kombinací kůže, dřeva, karbonu a jiných prvotřídních materiálů.

 

 

To jsou zatím jen estetická vylepšení tohoto mistrovského díla. Mansory se však nikdy nezastaví pouze při úpravě designu, ale vždy posouvá i hranice výkonu. Ghost Series II. není žádnou výjimkou. Snaha o sportovnější verzi se projevila i v úpravě výkonu. Zvýšil se výkon motoru z 570 koní na 652 koní. Toto zvýšení je možné hlavně díky novému výfukovému systému a optimalizaci kontrolních jednotek. Díky těmto úpravám jsou vylepšeny i jízdní vlastnosti, nemyslelo se pouze na výkon. Z 0 na 100 km/h to zvládne za obdivuhodných 4,3 sekundy a maximálka se pohybuje někde kolem 280 km/h.

Třešničkou na dortu jsou zcela nová litinová kola, která zabezpečují dokonalý kontakt s cestou. Také se zlepšila stabilita celého auta.

Cenu tohoto skvostu se nedozvíme, protože to už je závislé na dohodě mezi zákazníkem a společností Mansory. Částky samozřejmě budou určitě astronomické, vždyť už cena Ghost Series II. se pohybuje někde mezi 280.000 až 315.000 dolarů. Mansory patří mezi nejlepší tunerské společnosti světa, a tak příplatek bude určitě citelný.

 


Zdroj: mansory.com