Pomocí pera Polyes Q1 kreslíte do 3D prostoru

26.4.2019  |  Gadgets  |  Autor: rocky

V dnešní době se 3D tisk vzpomíná stále častěji. Je to skvělý nástroj v oblasti návrhářství a designu. V blízké budoucnosti si budeme moci podle vlastního návrhu vytisknout tenisky, různé pracovní nástroje a mnoho jiných věcí.

Takové výtvory jsou však často příliš perfektní a chybí jim ten lidský "dotek", možná i s minimálním zjevem neúplného perfekcionismu. Přece jen jsme lidé.

Avšak dnes vám představíme novinku, která je určitým spojením těchto dvou podob. S perem Polyes Q1 dokážete kreslit do 3D prostoru, avšak konečný výtvor - 3D kresba - je lidskou prací.

 

 

Náplní je samotná pryskyřice v různých barvách, na kterou se pak zasvítí speciální LED světlo, což umožňuje pracovat bez záření s vysokou teplotou, která je s 3D tiskem často spojována.

Takto se v blízké budoucnosti může koncept využívat na různé jiné projekty, například architektonické náčrty nebo armatury. Společnost Kickstarter dosáhla svého cíle vybrat 50.000 dolarů za pár dní a nyní se částka šplhá na 80.000, a to zbývá ještě 35 dní do uzavření sbírky!

Více zajímavostí zde.

 

 


Zdroj: kickstarter.com