22 nejkrásnějších turistických cílů celého světa

27.4.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Tahle místa jsou neobyčejná, některá možná znáte z fotografií, některá jste třeba dokonce i navštívili, ale o ostatních ještě nevíte.

Každý stát, každé území na světě má své unikáty, které každý rok lákají statisíce turistů. Tentokrát se ale vypravíme za těmi největšími poklady celého světa. Uvidíte, že je ještě mnoho přírodních krás a památek, které stojí za to, abyste je ve svém životě alespoň jednou navštívili.

 

Řeka Li v Guillinu/Yangshuo, Čína – měří 437 kilometrů a je spojována s rybařením pomocí kormoránů. V místě, kde protéká krasovou oblastí, se k nebi zdvihají neobvyklé kuželovité kopce. Právě tato scenérie se řadí k nejznámějším v celé zemi.

 

 

Angkor Wat, Kambodža – jako symbol státu je tento buddhistický chrám vyobrazen na vlajce, byl také zařazen do světového dědictví UNESCO.

 

 

Salar de Uyuni v Bolívii je největší solná pláň na světě. Jednou ročně zde dochází k záplavám, potom se toto místo promění v zrcadlo a při procházce máte pocit, jako byste chodili mezi mraky. Dříve zde fungoval hostel postavený ze soli, byl ale kvůli znečišťování životního prostředí zrušen a dnes slouží jen jako muzeum.

 

 

Terasovitá rýžová pole v Mu Cang Chai ve Vietnamu najdete, pokud se vydáte na severovýchod země do provincie Yen Bai. Pěstování rýže zde má tradici a každé políčko je obděláváno s náležitou péčí.

 

 

Kaňon Antelope, USA sice není tak známý jak Grand Canyon, ale svou krásou se mu jistě může rovnat.

 

 

Santorini, Řecko – nynější ostrov je zbytkem bývalého, který byl rozmetán sopečným výbuchem. Patří do souostroví Kyklady a především díky dechberoucím scenériím je považován za jedno z nejkrásnějších míst celé Evropy. 

 

 

Machu Picchu, Peru, ztracené město Inků nacházející se v peruánských Andách, patří bezesporu k nejobdivovanějším místům světaznalých cestovatelů, a to pro svou neopakovatelnou tajemnost a sáhodlouhou historii začínající už v roce 1430.

 

 

Hory Tianzi v Číně jsou pojmenovány po farmáři, který vedl úspěšné farmářské spiknutí a takto si nechával říkat. V překladu to znamená "syn Nebes“.

 

 

Yosemitský národní park, USA navštíví každoročně přes 3 a půl milionu turistů. Není se čemu divit, krásná neporušená příroda, starobylé sekvoje, žulové stěny, louky - tomu žádný milovník přírody nemůže odolat.

 

 

Zátoka Halong ve Vietnamu,  známá především díky svým vápencovým skalám, byla v roce 2012 zařazena mezi sedm nových přírodních divů světa.

 

 

Pamukkale, Turecko, v překladu znamená bavlněný hrad. Vyvěrají zde minerální prameny, které se slučují v malá kaskádovitá jezírka s vodou bohatou na vápník. Usazenému vápníku se říká travertin, který dodává oblasti zajímavý ráz.

 

 

Monument Valley, USA – romantické místo, které mnohokrát sloužilo jako prostředí pro natáčení westernových filmů. Červené skalní útvary jsou tvořeny z pískovce a tyčí se z plochého údolí. Nejvyšší z nich měří 300 metrů.

 

 

 Hang Son Doong, Vietnam, tahle nádherná jeskyně uprostřed hlubokých lesů byla náhodně objevena místním mužem. Britové ji dodnes pokládají za největší na světě.

 

 

Benátky, Itálie – rozkošné italské městečko nemůže na tomto seznamu chybět. Gondoly, kanály, mosty, to vše je přímo stvořené pro zamilované páry, ale i pro osamělé romantické duše.

 

 

Jeskyně Lagoa v Algarve, Portugalsko, nacházející se poblíž městečka Lagoa, je dostupná pouze z moře.

 

 

Lençóis Maranhenses, Brazílie – již přes třicet let je tato oblast národním parkem. Přestože déšť je poměrně častý, nerostou zde téměř žádné rostliny a vše je pokryto bělostným pískem.

 

 

Navagio, Řecko - tahle pouze lodí dostupná pláž patří k nejoblíbenějším v Řecku. Pokud se na ni jednou dostanete, budete obklopeni pouze křišťálově čistým mořem a vysokými útesy, chráněni před jakýmikoli rušiteli.

 

 

Viktoriiny vodopády, Zambie/Zimbabwe, jsou jedny z největších na světě. Jejich šířka dosahuje úctyhodných 1800 metrů. Místní nazývají tento monumentální přírodní div "Dýmem, který hřmí“ nebo "Duhou"

 

 

Souostroví Bora Bora, Francouzská Polynésie. Název tohoto ráje je odvozen od místního výrazu "Pora Pora", což znamená "prvorozený". Ostrovy jsou pozůstatkem sopek a lemují je prstence korálového útesu.

 

 

Barevná pole tulipánů, Holandsko

 

 

Jeskyně Batu, Malajsie – 13 kilometrů od hlavního města Kuala Lumpur vás nadchne jedinečný hinduistický chrám ukrytý v ohromném skalním masivu. Byl objeven před sto lety a jediný způsob, jak se k němu dostat, je vyšplhat 272 schodů. Rozhodně to ale stojí za to.

 

 

Pyramidy v Gíze, Egypt, najdete poblíž hlavního města Káhiry. Jsou zařazeny mezi Sedm divů světa a zároveň jsou jedinými stavbami z tohoto seznamu, které se zachovaly do současnosti.