Urban Yoga - harmonie mezi člověkem a městem

28.4.2019  |  Art  |  Autor: Em

Přes 200 lidí se spojilo a shromáždilo celých 1.524 dolarů, aby se mohl uskutečnit sen jedné mladé slovinské umělkyně. Anja Humljan se rozhodla vytvořit fotografie složené z momentek lidí, kteří cvičí jógu na těch nejneobvyklejších místech – v městských parcích, na zábradlí, schodech, dokonce i ve vaně…

"The Urban Yoga Photo Book", jak se výsledné album jmenuje, bylo složeno z obrázků pořízených v New Yorku, Paříži, Madridu a Ljublajně. Každý kousek je svědectvím toho, jak lidské tělo dovede napodobit přírodní i umělecký svět kolem nás, v každém je zachycena rovnováha mezi člověkem a architekturou.

"Jako architektka a jogínka zároveň věřím, že města by neměla být považována za něco, co ruší naši harmonii, ale spíše za nezbytnou součást, která k ní přispívá. Rozhodla jsem se jít tedy do měst a změnit způsob toho, jak uvažujeme o tomto prostředí."

"Někdy máme pocit, jako by město omezovalo naši svobodu, způsobovalo stres a poškozovalo náš vnitřní klid," uvádí na My Modern Met, "ale jen málo lidí ví, že to, co nejvíce ovlivňuje naše pocity, jsou naše smysly – čeho se dotýkáme, co cítíme, ochutnáváme, co vidíme a slyšíme."

Verze fotoknihy v PDF bude dostupná fanouškům v březnu, ale vy se můžete podívat na některé ukázky už teď.

 

 

V tomto videu představuje Anja svůj výtvor: