Ekologická škola v srdci Paříže

28.4.2019  |  Architektura  |  Autor: Garza

 

Důraz na ekologii se začíná v architektuře projevovat čím dál více, protože lidé si začínají uvědomovat, že zeleně v rostoucích metropolích stále pomalu ubývá.

Se zajímavým projektem přišla základní škola v Boulogne Billancourt na západě Paříže, která byla otevřena v září 2014. Hned na první pohled vás musí uchvátit střecha pokrytá zelení. Škola se snaží být více než obyčejnou školou. Plánují podporovat vědu, biodiverzitu a udržitelný rozvoj díky své architektuře a vzdělání, které zde bude dětem poskytnuto. Vždyť právě děti jsou naší budoucností, a pokud jim od malička budou poskytnuty správné znalosti a informace, tak je větší šance, že si je osvojí i do budoucna. Tento projekt vznikl pod taktovkou Chartier-Dalix Architects, kteří již v roce 2011 vyhráli designérské soutěže právě s tímto designem.

Škola má 18 tříd a sportovní zařízení, které je otevřeno i pro veřejnost. Tato budova sahá do výšky 12 metrů a prostory na učení se primárně nacházejí v přízemí a prvním patře. Každé patro má vlastní unikátní hřiště, které je vyrobeno z přírodních materiálů a nachází se u něj i množství zeleně. Zajímavá je i celá vnější stěna, která je vyrobena z cihel různých velikostí a tak dává celé budově příjemný a inovativní vzhled.

Tak co, byli byste rádi, kdyby i vaše děti nebo sourozenci mohli navštěvovat takovou školu? Doufejme, že tento projekt se osvědčí a v budoucnu uvidíme více podobných budov. Kromě ekologického efektu rozhodně zkrášlují město.

 

 


Zdroj: designboom.com