Fotograf - nejočekávanější český film roku v kinech

28.4.2019  |  Cinema  |  Autor: Em

Hořká komedie na motivy života nejslavnějšího českého fotografa současnosti Jana Saudka, na němž se podílel sám umělec, je konečně v kinech.

Film se natáčel více než dva roky a nakonec vznikl opravdu obsáhlý snímek dlouhý 133 minut. Jan Saudek pomáhal na výsledném zpracování jako scénárista a konzultant. Snad naštěstí však nebyly všechny jeho nápady (například název filmu Staré prase a mladá svině) použity.

 

 

Režisérka Irena Pavlásková nakonec natočila autobiografii, která se zaměřuje na kariéru umělce – na jeho milostné vztahyfotoaparát jeho života, na to, jak se dostal k oprýskané zdi, u které následně vytvořil většinu svých nejznámějších fotografií, a samozřejmě popisuje setkání a následný vztah s osudovou ženou Jana, Sárou Saudkovou.

Hlavní roli si zahrál jeden z nejobdivovanějších českých herců Karel Roden, který se sám ke scénáři filmu vyjádřil v tom smyslu, že když ho četl poprvé, byl přesvědčen o tom, že nebude schopen ho zahrát. Nakonec si ale se ztvárněním hlavního hrdiny poradil velice dobře, s osobitostí a lehkostí sobě vlastní.

 

 

Film byl do kin uveden teprve nedávno, již ale vzbuzuje bouřlivé diskuze. Pokud se jen trochu zajímáte o současnou uměleckou scénu a zajímá vás náhled do duše umělce nejvyšší velikosti, rozhodně si nenechte tento snímek ujít.

 

 

oficiální trailer

 

tisková konference k filmu