Real life trailer k očekávané zombie hře Dying Light

29.4.2019  |  Software a hry  |  Autor: Garza

 

Pro ty z vás, kteří jste nadšeni myšlenkou zombie apokalypsy a baví vás počítačové hry, ve kterých můžete drtit kvanta zombie, tu máme zajímavé video. Ve většině zombie záležitostí nám byly tyto kreatury pojídající lidské maso představeny jako pomalé, primitivní a omezené stvoření. To v nás často vyvolalo hrdinské pocity typu "HA, ať si jen přijdou, vezmu sekeru a při jejich rychlosti je rozsekám. A pokud by jich bylo více, tak pouze vyběhnu na střechu a budu mít klid." Ale co kdyby nebyly až tak nemotorné a pomalé, jak se zdají?

To vše uvidíte v nové, dlouho očekávané hře Dying Light, kde vám bude při hraní tuhnout krev v žilách. Fanoušci tohoto konceptu ji už registrují určitě dlouho a viděli i množství trailerů a gameplayů. Vydání je podle oficiální stránky přichystané na 27.1.2015 a předobjednávky se hrnou v plném proudu. Jedná se o open world hru a tedy postup a taktika je jen a jen ve vašich rukách. Podstatou této hry bude prostě přežít.

Přes den se vydáte do nebezpečného města po zásoby, jídlo a jiné užitečné součástky, které vám a vaší komunitě umožní přežít v nehostinném prostředí plném zombie, které mají jediný úmysl - zabít vás. Jak je již dobrým zvykem, tak na obranu budete používat zbraně, které si budete moci sami vyrobit a upravit. To zní jako velmi otřepaný koncept, že? Velké město, zbraně, zásoby - vždyť to už tady bylo v podobě Dead Island.

Dying Light ale přináší přece jen nový aspekt a tím je větší pocit strachu. To je způsobeno střídáním dne a noci. Pokud se vám podaří přežít noc ve městě, tak den vám přijde jako procházka růžovou zahradou. Zombíci budou pomalí a při troše opatrnosti si budete moci přes den dělat, co chcete. Hlavní hrdina je dostatečně fyzicky zdatný a šikovný a tedy skákání a šplhání na budovy mu nedělá problém. Může se to jevit jednoduše: půjdu ven přes den, získám, co je třeba, a před setměním se vrátím. Ale co by to bylo za počítačovou hru, která by nám to hraní patřičně "neokořenila", že? Určitě to znáte i z jiných her, vše jde hladce podle plánu, ale nakonec se vždy něco pokazí a vy zůstanete trčet v noci ve městě plném krvelačných zombie.
Zde je tím zlomovým bodem čas 21:00, který vám sdělí i hodinky. Co se tehdy stane? Město ožívá. Z pomalých a nemotorných nepřátel se stávají rychlí a ohební protivníci a tak jedinou možnou a nejefektivnější zbraní se stává stealth mode. Plížení, skrývání se a snaha o to, aby vás nepřátelé neodhalili. Pokud vás odhalí, zbývá už jen jediná možnost. Utíkat a to co nejrychleji, jak umíte. Ale vždyť to uvidíte níže ve 12minutovém gameplayi.

 

 

Co mě však zaujalo více, je promo, které této hře udělala skupina parkouristů v Anglii. V krátkém videu nám díky GoPro kameře připevněné na hlavě hlavního hrdiny ukázali, jak by vypadal Dying Light v reálném životě. Hrdina se snaží utéct po střechách a jiných místech, které by měly být pro zombie nepřístupné. Jak to dopadne, uvidíte ve videu, za které dávám klukům velké plus, protože triky, které předváděli, byly výborně zvládnuté a extrémně náročné a napětí se dalo krájet. Jediný rozdíl oproti tomu, co vás čeká ve hře Dying light, je to, že takto rychlí a obratní budou zombie ve hře až v noci. To ale kluci z bezpečnostních důvodů nemohli riskovat, vždyť sami uvidíte, po jakých místech běhali a skákali. Celé to financovala společnost Techland, která stojí za hrou, a režie se zhostil Scott Bass a produkce Ampisound. Dost už bylo kecání, vychutnejte si parkour skills.