Rapcognition #5: Kid Ink

29.4.2019  |  Zahraniční  |  Autor: rocky

 

Dnes si trochu přiblížíme život a tvorbu známého mladého umělce jménem Brian Todd Collins. Nevíte, o koho se jedná, že? A co kdybychom vám řekli, že ho znáte pod uměleckým jménem Kid Ink?

Brian, kdysi s přezdívkou Rockstar, se narodil 1. dubna v roce 1986 v Los Angeles. Je to známý americký rapper podepsán pod RCA Records.

Začínal v hudbě jako teenager v mimoškolní hudební výuce, kde produkoval první beaty a učil se o produkci hudby. Byl inspirován producenty jako Timbaland, Pharrell Williams a Swizz Beatz. Potvrzuje to i slovy: "Toto byli umělci a producenti, kteří psali pro lidi ve všech žánrech hudby. Pomohlo mi to vyvinout hudební sluch a otevřít se pro všechny styly muziky. Tak se vytvořil můj vztah k hudbě."

Po letech práce jako hudební producent se rozhodl změnit svůj postoj a přístup k hudbě a stal se rapperem ve svých 22 letech.

 

 

Kid Ink, jako každý moderní rapper, má na sobě desítky tetování, které se táhnou po celém těle. Když už zmiňujeme tetování, tak svou první kérku si nechal vytetovat, když mu bylo 16, a od té doby se na tomto doplňku stal závislý. Má na sobě zobrazenou svou matku, dědečka a také tygra symbolizujícího čínský symbol.

 

 

Brian stihl za svou sice krátkou, ale pestrou kariéru vydat docela dost desek. Jeho tvorba se skládá ze tří alb, šesti mixtapů, jednoho EP a 19 singlů.

Po vydání prvního mixtape s názvem World Tour (ještě pod jménem Rockstar) začal získávat slušnou popularitu. Druhý mixtape Crash Landing vyšel koncem roku 2010, tedy ještě v tom roce jako World Tour.
Na začátku léta 2011 vydal třetí mixtape Daydreamer, který je k dispozici ke stažení na různých webových stránkách. Spolupracoval na něm s velmi známými jmény jako například Ray J, Sean Kingston, Meek Mill, Bow Wow a mnoho dalších.
Později přišel na řadu čtvrtý mixtape s názvem Wheels Up, který zahrnoval spolupráci s umělci jako 2 Chainz, Nipsey Hussle nebo Tyga. 
V roce 2012, přesněji 21. listopadu, tedy po chvilce odmlky přišel s dalším průlomovým mixtapem Rocketshipshawty a jeho zatím poslední mixtape ze srpna 2014 dostal název 4B's.

 

 

Řečí o mixtapech bylo dost, pojďme přejít k té podstatnější části - studiovým albům. Jeho první studiovka Up & Away vyšla 12. června 2012 a získala opravdu velký úspěch. Už po prvním týdnu se dostala do první dvacítky amerického žebříčku Billboard 200.

Jeho první maxisingel, tedy EP, vyšlo v roce 2013 v podobě CD se šesti písničkami pod názvem Almost Home.

Úspěch Kid Inka na sebe nenechal dlouho čekat a už po druhém studiovém albu My Own Lane se jeho tvorba začala cenit mnohem více a tak se mohl těšit z celosvětového úspěchu.

 

 

Ti, kteří na začátku pozorně četli, vědí, že jsme zmiňovali tři studiová alba. Které je tedy to třetí? Pokud patříte k fanouškům Kid Inka (nebo jste se jím právě stali), máme pro vás dobrou zprávu. Už 30. ledna tohoto roku vychází nejnovější album s názvem Full Speed a bude opravdu super! Nevěříte? Pusťte si několik ochutnávek:

 

 

A teď si ještě dáme několik nejlepších hitů. Nezapomeňte se podívat i na oficiální stránku tohoto mladého a talentovaného umělce!

Která je vaše oblíbená?

 

 

 


Zdroj: kidinkmusic.com