Nádherné kamarádství lva a člověka

29.4.2019  |  Lidé  |  Autor: Garza

 

Jistě budete souhlasit, když řeknu, že lev je nádherné a majestátní stvoření, ale zároveň i nebezpečné a každý má před takovou šelmou určitě respekt. Není se co divit, je to obrovská masa svalů s drápy a zuby ostrými jako žiletky. Ale to neznamená, že lvi jsou vždy bezcitná, krvežíznivá a nebezpečná zvířata.

Správným přístupem vám nejen umožní být v jejich přítomnosti, ale dokonce si s vámi vytvoří kamarádský vztah a zahrnou vás láskou. Dokonalým příkladem je lev Zion a jeho pečovatel Frikkie Von Solms z Jižní Afriky.
Frikkie strávil posledních 11 let v dennodenním kontaktu se Zionem a tito dva si vytvořili obzvlášť přátelský vztah. Lev se pro pečovatele stal domácím zvířetem a oba se bez sebe ani nepohnou. Zionův příběh by skončil tragicky, kdyby nebylo Frikkieho Von Solmsa. Zion se narodil v zajetí lvice Simbe. Z obav, že ho jeho otec zabije, byl Zion přesunut a separován od své rodiny. Ujal se ho Von Solms a z divokého lva se stalo obrovské přítulné klubko. Chodí spolu na procházky, sdílejí jednu postel, hrají si spolu, mazlí se a jsou spolu maximum času. Von Solms dokonce na procházkách chodí bosý, protože Ziona zvuk bot na zemi dráždí.

Sám Frikkie řekl: "It was a once in a lifetime experience to grow up with him and learn and live with him through all of the stages of being a lion," a dodal: "People talk about lions like they are just lions but they have personalities, they have humour and laugh. Zion is a gentle giant. He has never attacked humans and i trust him completely."

Netřeba soudit podle obalu, neboť i z drsného lva se může stát přítulná "kočička". A kdo by se nechtěl mazlit s takovou huňatou a hravou kočkou, že?

 

 


Zdroj: boredpanda.com