Prestižní vila s luxusním designem v Jižní Africe

29.4.2019  |  Architektura  |  Autor: rocky

 

O společnosti Nico van der Meulen Architects jsme psali už vícekrát. Je to architektonická společnost, která tvoří úžasné projekty domů, většinou pro vyšší vrstvu obyvatelstva.

Dnes vám od nich představíme vilu s názvem House Sar, která byla postavena v Johannesburgu. Stavba představuje luxusní rodinný dům v předměstí Athol a byla dokončena v roce 2014.

 

 

Designové části se většinou věnoval Werner van der Meulen, který si potrpí na luxus, komfort a funkčnost v minimalistickém architektonickém prostředí. Omezený výhled ven měl za následek celkový ponurý dojem, proto byl zrealizován požadavek klienta změnit tuto koncepci a vnořit do domu více osvětlení. Původní tašková střecha byla zaměněna za plovoucí plochý strop. Z domu se tak stala vila s rozsáhlým prostorem, přes který prochází denní světlo.

House Sar je dokonalým příkladem luxusu v architektuře, kde návrh a rozmístění plně koresponduje s funkčností. Vizuální spojení mezi prostorem bylo vylepšené použitím textur a materiálů jako například OSB přepážky a dubového obložení, které se táhne od vchodu přes chodbu až do obýváku.

 

 

Velká stěna také disponuje krbem a televizí. Monochromatická interiérová paleta klade důraz na rozdělení textur víc než na barevné doladění. Tato skutečnost se odráží ve výběru nábytku, přičemž vysoce lesklý nábytek a místní kožené zařízení jsou kompenzovány látkovými sedacími soupravami.

House Sar je synonymem moderní vily, která nabízí vše, co potřebuje i ten nejnáročnější klient - bazén, zahrádka, garáž, velký osvětlený prostor a mnohem víc - a to vše se super designem a luxusním nádechem.

 

 


Zdroj: adelto.co.uk