All-black projekt Cerberus od MEC Design

30.4.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Společnost MEC Design se zabývá úpravou a tuningem automobilů značky Mercedes-Benz. To, na co se právě díváte, je jejich model MEC Design Cerberus, který není nic jiného než upravený Mercedes-Benz E500 Convertible. Na první pohled působí tak, že pod kapotou musí ukrývat minimálně 1000 koní. Černý, drsný a výkonem zářící klenot na cestách.

Naneštěstí je tento model pouze vizuálním upgradem původního automobilu a na výkonu mu nebylo přidáno nic, ačkoli vypadá, že vaše Porsche by snědl na snídani. Na nadstandardní a nezkrotný výkon jsme zvyklí hlavně od Brabusu. No to na kráse tomuto skvostu neubralo ani trochu. První věc, které si všimnete, jsou 20palcová litá kola, která jsou součástí "Cerberus" balíčku, čili jedná se o exkluzivitu výhradně pro tento model. Nové boční panely, zadní difuzor, přední maska, LED světla, zadní spoiler a tlumič výfuku se zvukem "Earthquake", který dodá motoru zvuk pořádně nadupaného "medvěda". Celé je to oděné do černé barvy, což dodává Cerberusu sportovní a akční nádech.

 

 

Interiér je také převážně v černé barvě. To, že se jedná o výtvor MEC Design, vám připomenou loga této společnosti na dveřích a palubní desce. Nový sportovní volant vám opět připomene, že je velká škoda, že si borci nevyhráli i s výkonem. Tenhle volant nabízí pohodlné manévrování s automobilem. Osobně si myslím, že byla chyba přidávat ta loga na dveře a palubní desku, protože to působí trochu kýčovitě a kazí to dojem celého interiéru.

 

 

Jediná změna, která se týkala výkonu a jízdních vlastností automobilu, bylo snížení podvozku. Celý design volá po absurdní rychlosti, a proto jako jedinou chybu tohoto modelu vidím absenci zvýšeného výkonu. Ale kdo má na takový model finance, tak si rozhodně bude ochoten připlatit i za nějaký ten výkon navíc, což se po dohodě se společností dá zařídit. Tak si vychutnejte pohled na all-black krasavce.

Ve videu si můžete poslechnout efekt výfuku "Earthquake" na odlišném modelu (CL 500) od společnosti MEC Design.

 

 

 


Zdroj: mecdesign.de