Koupání v těchto bazénech je životním zážitkem

1.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Bazény jsou v dnešním světě poměrně obvyklou součástí lecjakého hotelu či soukromého obydlí. Designem se ale většinou od sebe téměř neliší.

Na světě však existují i neobyčejné bazény, které se mohou stát důvodem návštěvy určitého hotelu, pro některé dokonce i samotným cílem cesty. Ať už poskytují úchvatný výhled nebo poutají pozornost svým tvarem, provedením a barvou, obyčejné koupání se mění v neobyčejný zážitek.

Tyto bazénové skvosty rozhodně stojí za prohlédnutí, když už ne ve skutečnosti, pak alespoň na obrázku.

 

Infinity pool v Marina Bay Sands resort v Singapuru je největší svého druhu na světě a nabízí úchvatný pohled na celé město.

 

Hanging Gardens Ubud Hotel, Bali-Indonésie má k dispozici jeden z nejvíce fotografovaných bazénů světa s nádherným výhledem do údolí.

 

Gold energy pool, Lhasa, Tibet – pětihvězdičkový resort s výhledem na Himaláje, slaná voda, 28-32°C.

 

The Velassaru Resort, Maledivy                       

 

The San Alfonso del Mar Seawater Pool, Algarrobo, Chile - Říká se o něm, že je největší na světě, jeho součástí je 1 kilometr dlouhá bílá písečná pláž.

 

Jade Mountain Resort Pool – na ostrově Svaté Lucie v Karibiku, s nádhernými výhledy a soukromou pláží. 

 

Havasu Falls Natural Pool najdete u vodopádů Havasu v Arizoně, počet turistů je omezen, pro návštěvu musíte získat povolení od místního kmene, ale jistě stojí za to.

 

Bazén hotelu The Cambrian, který se řadí k 20 nejlepším švédským spa hotelům, umístněný v nádherné horské přírodě.

 

Nemo 33 Pool v Bruselu, Belgii - dle Guinessovy knihy rekordů se jedná o nejhlubší bazén na světě, je využíván především potápěči.

 

The Oberoi Udaivilas Pool, Udaipur, Indie – bazén před orientálním palácem s obrovskými zahradami a nádherným výhledem na jezero Pichola.

 

The Red Pool, Library Resort, Thajsko - neobvyklý styl ve třech odstínech červené se soukromou písečnou pláží vzdálenou jen několik kroků.

 

Como Shambhala Estate Spa Pool, Bali

 

Bondi Iceberg Public Pool, Austrálie, se nachází asi patnáct minut jízdy od Sydney, je dlouhý 50 metrů, naplněn slanou vodou.

 

Ik Kil Cave Pool- další přírodní bazén, tentokrát v archeologickém parku Ik Kil, v Mexiku. Vodopád, akvamarínová voda a divoká vegetace všude kolem – co víc si přát.

 

Purobeach Pool v plážovém klubu v Montenegru je místem odpočinku během dne a divokých večírků přes noc, součástí jsou dva bary, lázně, restaurace a několik butiků.