Pohled na noční New York z ptačí perspektivy

2.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Garza

 

New York je rozhodně jedno z nejznámějších velkoměst světa. Nabízí toho mnoho a jedna z jeho největších krás se odkrývá po západu slunce. V noci se New York mění na světelné divadlo, no viditelné je hlavně z ptačí perspektivy.

Asi se ptáte, jak se podívat na New York z takové výšky, že? Na to tu přece máme fotografy a žurnalisty. Jedním z nich je i Vincent Laforet, který se rozhodl zachytit následující dechberoucí záběry z výšky přes dva kilometry. Abyste si nemysleli, že jsou to jen další záběry nočního New Yorku, tak vám prozradím, že se jedná o první záběry tohoto města z takové výšky. Nikdo se před Laforetem nepokusil o zachycení "Velkého jablka" z této pozice.

 

 

"It is both exhilarating and terrifying all at once," tvrdí Laforet. "Let just start off by saying this was the scariest helicopter photo mission of my career. And the most beautiful." Sám se vyjádřil, že se jednalo o nejstrašidelnější a nejadrenalinovější fotografování jeho života, ale zároveň také to nejkrásnější.

Problémy se vyskytly už na začátku, když pilot, se kterým Vincent dosud spolupracoval, odmítl letět do takové výšky, protože tvrdil, že helikoptéry na ni nejsou uzpůsobené. Nakonec se však našel odvážlivec, který s ním do této výšky vzlétl. Laforet se podobné záběry snažil zachytit již desetiletí, a tak je to pro něj splněný sen.

Vznikly opravdu nádherné fotografie, pojďte si tedy vychutnat noční pohled na New York. Stojí to za to!