Tajuplný život egyptské dívky očima fotografa

2.5.2019  |  Lidé  |  Autor: Em

"V kempu jsem se jednoho dne setkal se zajímavou dívkou, která jako by žila ve vlastní bublině, zadumaná a netečná k názorům ostatních. Právě toto vyzařování vzbuzovalo v jejím okolí mnoho otázek…“ Takto popisuje umělecký fotograf Samo Rera setkání se sedmnáctiletou Egypťankou, která si dobrovolně vybrala samotářský a kočovný styl života daleko od svého domova, v Sinaji.

 

 

"Poprvé jsem ji uviděl na Nový rok, všichni jsme seděli kolem ohně, ona pak přišla a začala zpívat. Právě její hlas mne zaujal jako první, byl naprosto ohromující,“ vysvětluje Samo, proč se zaměřil právě na tuto dívku. Od té doby chvíli sledoval její život.

 

 

"Ona je opravdu neobyčejná, nevím, v čem přesně to spočívá, ale vše kolem ní je jako by neskutečné,“  říká Samo, snažíc se vystihnout důvod její tajemné povahy. "Je velice mladá, ale zdá se, že znalostmi a zkušenostmi svůj věk dalece převyšuje.“

 

 

Dívka, jejíž jméno se nikdy nedozvěděl, opustila svůj domov v šestnácti letech a odstěhovala se do Sinaje, kde si platí ubytování různými brigádami – uklízením, vařením, hlídáním dětí.

"Ve svém domově nebyla šťastná, chtěla zkusit něco úplně jiného – jít na neznámé místo, mimo svou komfortní zónu, své obvyklé prostředí.“ Teď je to rok, co takto žije primitivní, ale poklidný život na sinajském pobřeží se svým jediným společníkem, štěnětem, kterého se hned po příchodu ujala. 

 

 

"Ztělesňuje opravdu nezávislý život, který se snaží předstírat každý hipster ve městě… Neexistuje žádná beduínská žena na pláži, kterou by neznala, stejně tak i její děti. A každý zná ji, stala se součástí komunity, včlenila se do života všech,“ popisuje fotograf dívku, která v něm dle jeho slov zanechala nesmazatelnou stopu a ukázala způsob, jak žít sice jednoduchý, zato zcela neobyčejný život.