Plovoucí palác, to je jachta Moonraker

3.5.2019  |  Jachty  |  Autor: Garza

 

Nedávno jsme vám představili exkluzivní jachtu určenou výhradně pro ženy. Dnes si ukážeme trochu méně extravagantní novinku oplývající stejně enormním luxusem. Jedná se o 50metrovou jachtu Moonraker, která měla svou plaveckou premiéru koncem minulého roku. Neumím si představit lepší způsob, jak pokřtít zcela novou jachtu než plavbou na Bahamy, které jsou vysněnou destinací snad každého milovníka léta.

Moonraker je nejnovější jachtou v řadě 165 Evolution od italské společnosti Mangusta, která je součástí skupiny Overmarine.

 

 

Celá Evolution řada nabízí unikátní plavidla, Moonraker vyčnívá dokonce i mezi nimi. Už při prvním pohledu vám bude jasné, že máte tu čest s elitou daného segmentu. Designově se jedná o nádhernou a prostornou jachtu. Majitel této jachty, který samozřejmě zůstává v anonymitě, dal společnosti jasný požadavek, aby zachovali klasické linie svých jachet, ale přidali tomu jistou muskularitu, agresivitu a dravost. Mangusta si na to najala designéra Stefana Righiniho, který dané požadavky dokázal v dokonalé synergii a souhře spojit.

První novinkou Moonraker jsou boční okna na hlavní palubě, díky nimž je ve společenských prostorách perfektní viditelnost a prosvětlenost. To je nejnovějším trendem v designu moderních jachet. Není to vůbec překvapivé, protože otevřenější a osvětlenější prostor nabízí vyšší komfort a interiér se celkově zdá být luxusnější.

 

 

Pokud byste byli přítomni při výrobním procesu této jachty, viděli byste, že se z technického hlediska a z hlediska použitých materiálů jedná o precizně vyrobený stroj. Excelentní struktura, výborně zvukově odizolované kajuty, rozložení prostoru a mnoho dalších aspektů bylo studovaných a navržených s přihlédnutím i na ten nejmenší detail. Vstupem na palubu se přesunete do světa sofistikované techniky, prvotřídních materiálů a přepychu. Přes 15 různých druhů dřeva, více než 10 typů mramoru, mezi nimi i velmi exkluzivní typ Blue Tiger Eye, množství prvotřídní kůže, vše samozřejmě velmi vzácné a drahé.

Součástí vybavení je 96lahvová vinná kolekce. Spodní paluba dokáže ubytovat 10 hostů ve čtyřech kajutách, mezi nimiž je i hlavní ložnice (určená pro majitele). Výbavou, která v jachtách nebývá naprostou samozřejmostí, je i menší posilovna a soukromý kinosál, kde se mohou v případě potřeby ubytovat ještě dva hosté.

Na vnější palubě je cestujícím dopřáno maximální pohodlí. Komfortní sedačky, jacuzzi a to vše obklopené závěsy, které lze kdykoli zatáhnout a ukrýt se před sluncem. Vychutnejte si pohled na tuto prestižní jachtu.