Horská chata ve Švédsku pro ty nejnáročnější

4.5.2019  |  Architektura  |  Autor: Garza

 

Švédsko nabízí nádherné prostředí pro lyžovačku. Idylická, zasněžená, severská a chladná krajina, co víc si pro lyžování přát? Parta uměleckých nadšenců v minulosti vybudovala horskou chatu na vrchu hory Förberget. Tato chata je dnes známá pod jménem Konstverk a není pouze místem pro strávení chladných zimních večerů, ale je také jedinečným klenotem mezi horskými chatami.

Konstverk se nachází v části Björnen ve Švédsku, která je výbornou volbou pro uspokojení i těch nejnáročnějších lyžařských potřeb klientů. Chata se nachází na místě, které hraničí s borovým lesem, a tak nabízí nádherné okolí. Chata je sama o sobě jedním velkým kontrastem. Na jedné straně je její exteriér, který ctí tradici dřevěných chat a působí luxusním, ale zároveň i minimalistickým dojmem. Na druhé straně je výstřední, luxusní, stylový a sofistikovaný interiér, který splní požadavky i těch nejnáročnějších hostů.

 

 

Vlastní lázně a menší posilovna určitě potěší po náročném dni na horách. Vždyť co je příjemnější než večerní popíjení šampaňského v jacuzzi? Prostorná společenská místnost a jídelna zajistí ubytovaným dostatek prostoru pro zábavu a večerní debaty. Celý interiér je laděn v útulném a zároveň luxusním stylu. Stěny jsou zdobeny tmavým dřevem, což jen umocňuje pocit komfortu. V obýváku je obrovský krb, který zahřeje během zimy a dolaďuje už téměř ideální atmosféru této chaty.

Celý Konstverk má k dispozici až 7 ložnic v hlavní budově a jeden hostitelský apartmán. Každý pokoj ma samostatnou koupelnu. Celkové rozložení lamp a oken je navrženo tak, aby poskytovaly co nejvíce světla, a to jak během dne, tak i v noci ve všech unikátních prostorech této chaty.

 

 

Rozloha 700 metrů čtverečních poskytuje dostatek prostoru pro obrovskou kuchyň a jídelnu, v níž se pohodlně usadí až 14 lidí. Prvotřídní dřevo a materiály jsou samozřejmostí. Jedná se o čistě švédské materiály. Při ceně od 3.800 dolarů za noc jste přece nemohli očekávat něco obyčejného, že?

Už víte, kde chcete strávit nejbližší lyžovačku?