Las Vegas, světelný ostrov uprostřed pouště

4.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Garza

 

Nedávno jsme vám přinesli vzdušné záběry New Yorku z výšky více než 2 kilometry. Fotografovi Vincentu Laforetovi adrenalinové fotografování očividně "zachutnalo" a vydal se do druhého kultovního velkoměsta Ameriky. Tentokrát jeho objektiv zachytil noční Las Vegas. Vincent se rozhodl, že se stane rekordmanem mezi fotografy, a posunul laťku ještě o něco výše. Spolu s pilotem vystoupili do výšky až 2,6 kilometru.

Las Vegas je jedno z nejosvětlenějších míst Ameriky, které se nachází uprostřed pouště. Noční záběry kolébky gamblingu a bujarého nočního života jsou právě z toho důvodu o to úchvatnější. Ne nadarmo se Las Vegas nazývá i městem hříchů (city of sin).

"The most remarkable thing about Vegas is not the strip itself to me. It's the pattern of perfectly rectilinear streets given the modern and basic layout of the city. I've never seen anything like it from the air," vyjádřil se Laforet. Tvrdí, že ho překvapivě na Las Vegas nejvíce nenadchla legendární ulice The Strip, ale vzor, jakým je celé město vybudované. V životě neviděl nic podobného ze vzduchu.

 

 

"It absolutely looks like a computer motherboard or a memory chip from the air. You can almost see the electricity running through it. And then there is the central "Strip" of buildings and hotels - it actually looks like a Monopoly board game of Sorts with hotels and little "Eiffel Towers" fit to scale..." Dodal, že celé město mu připomíná základní desku počítače. Pohyb jednotlivých světel mu připomínal zase pohyb elektriky. Celá ulice The Strip se podobá světoznámé stolní hře Monopoly, protože se na ní nachází enormní množství nejluxusnějších hotelů.

Nejúžasnější na celém Las Vegas je právě fakt, že je vybudováno uprostřed "ničeho". Proto záběr na celé město připomíná fotografii z vesmíru, která zachycuje určitou zemi uprostřed moře. Doufám, že Vincent Laforet neskončil pouze u těchto dvou měst a přinese nám vzdušné fotografie dalších amerických měst. Pokud vás tyto fotografie zaujaly, nezapomeňte sledovat oficiální stránku Vincenta Laforeta.