Nová generace Škoda Superb oficiálně představena

5.5.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

Přichází nový mistr své třídy s názvem Škoda Superb. Tentokrát vychází v pořadí již třetí generace poctivé limuzíny z naší národní společnosti, která v poslední době zažívá pěkný úspěch.

Představte si, že od roku 2001 do ledna 2015 se prodalo přes 700.000 kusů první a druhé generace a samozřejmě doufáme, že nový model na tom bude ještě lépe. Proč? Protože interiér je opravdu, ale opravdu prostorný. Rozvor se zvětšil z 2.760 milimetrů až na 2.840, což je téměř stejně jako třída E od Mercedesu.

Objem kufru se zvětšil oproti druhé generaci až o 30 litrů, tedy celkový objem je až 625 litrů. Prostor pro nohy vzadu je až 157 milimetrů, což je asi dvakrát tolik, než u nejbližšího soupeře.

 

 

Nové motory dokážou ušetřit až o 30% více paliva. Díky snížené hmotnosti o 75 kilogramů jsou taktéž některé motory schopné podat až o 20% větší výkon a to má samozřejmě vliv i na jízdní dynamiku. Tato vlajková loď bude mít tedy na výběr celkem 8 nových motorů s přímým vstřikováním na platformě MQB, z nichž tři budou typu TDI a pět TSI. Všechny pohonné jednotky jsou v souladu se standardy EU6 a mají technologii Stop-Start a využití brzdné energie.

Základním motorem je 1,4 TSI s výkonem 125 koňských sil, který je jediný bez převodovky DSG. Točivý moment při tomto motoru nabírá hodnotu 200 Nm a z 0 na 100 kilometrů za hodinu se rozběhne za 9,9 sekundy.
Další na výběr je 150koňový motor se stejným obsahem, který ve skutečnosti spotřebuje ještě méně paliva, protože má uzavírací systém válců. 
Motor 1,8 TSI turbo bude mít výkon 180 koní a nakonec pro ty, kteří touží po ještě větším výkonu, bude k dispozici i 220 a 280koňová verze benzínového dvoulitru TSI. Tento dosáhne 100 kilometrů za hodinu už za příjemných 5,8 sekundy.

Dieslový motor se podobá tomu z Passatu B8 a zahrnuje 120koňový 1,6 TDI nebo 150koňový dvoulitr turbo. Nejsilnější diesel, který můžete dostat, má výkon 190 koňských sil s točivým momentem až 400 Nm a rychlost 100 km/h vyvine za 7,6 sekundy.

 

 

V interiéru to vypadá velmi zajímavě. Dalo by se sice říci, že design interiéru je zcela nový, ale konstrukční detaily vozu zůstávají. Nová generace klade důraz na horizontální linie, které tak dokazují, že i takový extra velký prostor může vypadat ještě prostorněji.

Čisté tvary, precizní zpracování a použití nových, kvalitních materiálů - tak by se dala popsat kvalita a zpracování nového interiéru této limuzínky.

 

 

“This car marks the beginning of a new era for Škoda. In recent years, we have renewed and expanded our model range. The new Škoda Superb demonstrates our aspirations in the automotive mid-class segment. In terms of creativity and technology, it reaches a new level of performance, shows Škoda’s reclaimed position and leads the way into the future of the brand. This fantastic car will attract new private and business customers to Škoda," prohlásil v Praze Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, výkonný ředitel společnosti Škoda. Máme se na co těšit.

Zde se můžete podívat na další fotky z představení.

Více info sledujte na skoda-auto.cz.

 

 

Jaký máte názor na novou generaci Škody Superb vy?

 


Zdroj: netcarshow.com