Brabus 850 6.0 Biturbo Coupe je připraven na Ženevu

5.5.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Brabus je celosvětově známá společnost, která ze silných a krásných automobilů společnosti Mercedes-Benz dokáže vytvořit stroje, které trhají asfalt a přitahují pohledy i majitelů původních Mercedesů. Brabus jako by nahnal do klasických Mercedesů řádnou dávku steroidů.

Brabus není hráč v automobilovém byznysu, kterého byste chtěli vyzvat na souboj, protože vždy je schopen přijít s něčím ještě drsnějším a výkonnějším. Protože se blíží nejprestižnější automobilová výstava v Ženevě ve Švýcarsku, tak i tentokrát si tu pro nás připravili "monstrum", které zaujme nejednoho automobilového nadšence. Jedná se o Brabus 850 6.0 Biturbo Coupe. Předpokládám, že už za pár týdnů vtrhne na výstavu v Ženevě v obrovském stylu a zanechá hluboký dojem nejen v očích fanoušků a návštěvníků, ale především u konkurence.

 

 

Tento vůz nahání hrůzu jak na cestách, tak i když je odstavený na parkovišti. Uvnitř automobilu dřímá pekelný motor V8, který vzali z modelu S63 AMG, ale samozřejmě by to nebyl Brabus, kdyby ho trochu nevylepšil. Ups, řekl jsem trochu? Myslel jsem drasticky. Na začátek dostal tento motor speciální nový hřídel, byl zvětšen průměr válců a samozřejmě dodány větší písty. To vše zvedlo objem motoru z 5.461 až na 5.912 centimetrů krychlových. Slušné, že?

Dvě unikátní turbodmychadla společnosti Brabus byly spojeny s modifikovaným výfukovým potrubím a tedy není divu, že celkové úpravy na motoru vyždímaly z V8čky výkon 850 koňských sil / 625 kW při točivém momentu 1.450 Nm. Díky tomu to na stovku majitel tohoto "medvěda" stihne za příjemných 3,5 sekundy a při snaze dosáhnout maximální rychlost se tachometr zastaví někde až při hranici 350 kilometrů za hodinu.

 

 

Celý Brabus 850 6.0 Biturbo je jeden velký unikát. Toto auto je totiž majitelem zcela nového aero bodykitu, který obsahuje spoiler z karbonových vláken a také karbonový přední a zadní difuzor. Celý exteriér automobilu je patřičně agresivní a dravý a už při prvním pohledu na tuto mašinu vám musí být jasné, že se nejedná pouze o hračku pro bohaté německé důchodce.

Brabus si potrpí i na designu a své o tom vědí i 22palcové Brabus Monoblack F kola, z nichž přímo srší luxus. Interiér je laděn černou Mastik kůží a doplněn nádherným modrým podsvícením. Přece byste nechtěli, aby si vás za volantem nadupaného Brabusu spletli s majitelem "obyčejného" Mercedesu, no ne?

Tak se tedy podívejte na tohoto krasavce s duší pořádně nabroušeného démona.