Aston Martin Vulcan jako nástupce One-77

6.5.2019  |  Auto-moto  |  Autor: Garza

 

Nejznámější autosalon v Ženevě je už za rohem. Každá automobilka se právě proto snažila vyvíjet novinky, kterými konkurenci vytře zrak a zaujme potenciální zákazníky.

Nedávno jsme si ukázali, s čím přišel Brabus, a nyní si představíme absolutní novinku od luxusní značky Aston Martin. Aston Martin je společnost, která se zapsala do povědomí fanoušků právě sportovními auty. Jména jako Vantage, Vanquish nebo Volante musí probudit v každém fanouškovi motorismu vlnu divokých emocí. A tentokrát přišla novinka, jejíž název začíná rovněž na písmeno "V". Jedná se o Vulcan.

Společnosti se daří tajit informace ohledně tohoto modelu velmi dobře. Ale i přes veškeré úsilí se podařilo leaknout pár informací a podle světoznámého automobilového magazínu Top Gear se bude jednat o nejbrutálnější a nejextrémnější model této anglické značky za celou jejich 102letou historii.

 

 

Aston Martin Vulcan by měl být výhradně modelem na okruhy a ne na běžné silnice. Přesně jako tomu bylo i při Ferrari FXX K, o kterém jsme psali pár měsíců dozadu. Produkce by měla být omezena na jedinečných 30 kusů. Jedná se o nástupce drastického modelu One-77, který byl vyráběn od roku 2009 do 2012 a stál neuvěřitelných 1,7 milionu dolarů. Proto se dá očekávat, že Vulcan bude ještě o něco výkonnější. Jeho cenovka se vyšplhala na astronomických 2,3 milionu dolarů

Na bližší informace si budeme muset počkat asi až po ženevském autosalonu, zatím se však pokochejte těmito fotografiemi a krátkými teasery.