Při návštěvě těchto míst vás bude mrazit

6.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Pro ty, kteří se rádi bojí, máme několik nejděsivějších míst na světě. Opuštěné věznice a léčebny, kostely či hrůzu nahánějící lesy, při prohlížení těchto fotek se vám jistě bude svírat žaludek.

 

 

Starý židovský hřbitov v Praze

Staré a přeplněné hřbitovy vyvolávají mrazení vždycky, tenhle jim ale vévodí. Je zde pouze přibližně 12 000 viditelných náhrobků, pochováno zde ale bylo přes 100 000 lidí.

 

 

Opuštěné město Pripyat, Ukrajina

Město bylo evakuováno krátce po havárii Černobylu. Původně s 50 000 obyvateli, dnes je kompletně opuštěné.

 

 

Ostrov panenek, Mexiko

Dříve se o tento ostrov staral jistý Don Julian Santana. Říká se, že jednoho dne našel dívku, která se utopila v okolních vodách. Krátce na to se na hladině vznášela panenka, kterou tento muž pověsil na strom, aby ukázal respekt a podporu vůči duši mrtvé dívky. Po dalších padesát let, pokaždé když se nacházel na daném místě, vždy pověsil panenku a nyní se to stalo zvykem turistů, kteří navštěvují toto ponuré místo.

 

 

Ostrov Hashima, Japonsko

Tento malý ostrov byl obydlen kvůli těžbě černého uhlí a stal se domovem tisíců horníků. V roce 1974 uhlí došlo a oblast byla rychle opuštěna. Na oficiálních stránkách si můžete virtuálně celý ostrov prohlédnout.

 

 

Vojenská nemocnice v Cambridge, VB

Byla používána v letech 1878 až 1996, kdy byla zavřena kvůli vysokým nákladům a jedovatému azbestu ve zdech.

 

 

Les sebevrahů v Japonsku

Aokigahara se nachází na úpatí hory Fuji a od padesátých let minulého století zde spáchalo sebevraždu přes 500 lidí. Oficiální tabule hlásající "Tvůj život je vzácným darem od rodičů“ nebo "Prosím, konzultujte s policií, než se rozhodnete zemřít“ možná odradí mnoho lidí od procházky v této nehostinné džungli stromů.

 

 

Opuštěná psychiatrická léčebna v Parmě, Itálie

Malby stínů byly přidány umělcem Herbertem Baglione a definitivně ještě zvyšují hrůzostrašnost celého objektu.

 

 

Vojenská nemocnice Beelitz-Heilstätten, Německo

Tento obrovský komplex (přes 60 budov) je z většiny opuštěn, ale několik domů je stále v provozu. Nemocnice byla otevřena během první světové války a léčil se zde i Adolf Hitler.

 

 

Kostel sv. Jiří, Česká republika

Tento kostel je opuštěn od doby, kdy se během pohřbu v roce 1968 zřítila část střechy. Sochy duchů přidané Jakubem Hadravou pomáhají nejen udržovat kostel v chodu díky penězům turistů, ale také přidávají na strašidelnosti celého prostoru.

 

 

Státní věznice v západní Virginii

Tato gotická stavba byla opuštěna v roce 1995, ale stále si zde můžete vychutnat děsivou noční procházku, pokud se nebojíte duchů, kteří se zde prý vyskytují. Během provozu zde bylo provedeno přibližně 100 poprav.

 

 

Hora Křížů, Litva

S přibližně 100 000 kříži nevzbuzuje toto místo důvěru za žádné denní doby. V roce 1993 bylo paradoxně prohlášeno papežem za místo naděje, lásky, klidu a svatosti právě díky výše zmiňovaným křížům.

 

Most Overtoun, Skotsko

Nikdy s sebou neberte psa, pokud se půjdete projít k domu Overtoun ve Skotsku. Nedaleký most je známý tím, že od šedesátých let minulého století z něj seskočilo a zabilo se přibližně 600 psů, a to z dodnes nejasných důvodů.