Kousek ráje v exotické Malajsii

7.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Garza

 

Začíná se nám oteplovat, a tak bychom se mohli naladit na pomalu se blížící léto. Podíváme se do exotické a horké Malajsie do resortu Four Seasons Langkawi.

Pouze minutu cesty lodí od známého parku Kilim Karst se nachází tento nádherný a svým způsobem jedinečný resort. Langkawi propojuje moderní umělecký design a pronikavý všudypřítomný klid s pestrou přírodou.

Pokud se pozastavíme u designu, tak je třeba mít na paměti, že nejvíce architekti zohlednili okolní nádhernou přírodu. Té se ve velké míře přizpůsobila i architektura. Každý detail budov je konstruován s přihlédnutím na přírodu. Impozantní střechy, otevřené terasy, kde se může zákazník nadýchat svěžesti přírody, nebo množství velkých oken. To jsou všechno aspekty, které využívají výhody jemného tropického větru a dechberoucích výhledů na přírodu.

 

 

Malajsie je směsí různých kultur a tento fakt také ovlivnil architekturu. Je brán důraz na arabskou, asijskou a zároveň indickou kulturu a všechny tři jsou zohledněny v struktuře tohoto resortu.

Možností ubytování je tu dost. Od hotelových pokojů, přes rodinné domky na plážích až po dvoupatrové apartmány. Resort Four Seasons to má všechno. Ale nebojte se, nejedná se o běžný přeplněný komerční resort. O společné prostory se zákazníci dělí pouze s hrstkou ubytovaných a to celé dovolené dodává pocit exkluzivity a klidu.

Vše je vybudováno a ozdobeno prvotřídními materiály. Základním stavebním materiálem bylo dřevo, které pouze znásobuje útulnou a komfortní atmosféru této destinace. Interiér je zdoben arabskými koberci a lokálními uměleckými díly. Každý interiér je právě proto specifický a nabízí něco jiného.

Když jsem výše zmiňoval exkluzivitu tohoto ubytování, tak tento fakt potvrzuje i to, že resort nabízí 91 ubytovacích jednotek v blízkosti pláže. Nemůže se vám ale stát, že uslyšíte rozhovor vašich sousedů, kteří jsou hned o pokoj vedle, jak tomu často bývá v klasických hotelích. Zde je každá ubytovací jednotka samostatná a oddělená a je jen na rozpočtu a požadavcích zákazníků, co si vyberou. Plážová vila, plážový rodinný domek, menší pokoj nebo naopak větší apartmán, vzdálené jen pár minut chůze od moře. To vše Langkawi nabízí. Společné prostory ubytovaných jsou impozantní zahrady s bazény.

 

 

Standardním vybavením každé ubytovací jednotky je vysokorychlostní Wi-Fi připojení, TV satelit, CD a DVD přehrávač s přípojkou na iPod a kávovar.

I když všechny možnosti ubytování v tomto resortu jsou luxusní a na top úrovni, tak přece jen něco z toho vyniká. Jsou to plážové vily. Jsou velké až 590 metrů čtverečních a nabízejí 2 ložnice. Pokud se vám nechce dělit se o společné prostory bazénů, tak tato vila nabízí soukromý 20metrový bazén. Všechno je obklopené úžasnou přírodou, a proto si dovolím tvrdit, že opustit takovou vilu je rozhodně těžké. 42palcová televize je samozřejmostí. V koupelně najdete mramorovou podlahu, která vám celou dobu dává najevo, že jste v jednom z nejluxusnějších resortů světa. Vířivka na visuté terase s výhledem na tropický les? Lépe to už znít ani nemůže.

 

 

Třešničkou na dortu je od moře 1,5 kilometrů vzdálená Royal Villa. Tento 1.400 metrů čtverečních velký gigant je trojvilová rezidence obklopená vápencovým útesem. Obrovský venkovní bazén, vlastní SPA oddělení, prostorná venkovní terasa, jídelna, kuchyň a část pro uklízečky. To vše zde najdete a je to jakousi možností úniku od zbývajících částí resortu. Zde vás nebude otravovat už opravdu nikdo, kromě prvotřídního personálu, který je placen za to, aby splnil všechny požadavky zákazníků Royal Villy.

Příroda v okolí je chráněna organizací UNESCO, a proto vám musí být jasné, že budete mít co objevovat. Tento resort a okolní příroda jsou skutečným rájem na zemi. A dobrou zprávou je, že ubytování v tomto hotelu rozhodně není jen pro nejmajetnější skupinu a dovolit si 2 týdny v ráji můžete i vy. Blíže se o cenách dozvíte na stránce TripAdvisor .