Různorodé krásy ostrova Tenerife

7.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Před čtyřmi roky se Ioana Budeanu spolu se svým partnerem Vladem Semenem, který pracuje jako fotograf, rozhodli opustit svou práci a vydat se na cesty. Jejich první zastávkou byl ostrov Tenerife, na kterém během tří let strávili dohromady 12 nádherných měsíců.

Tenerife je největší a nejznámější z Kanárských ostrovů, každý rok ho navštíví přes 10 milionů turistů, z nichž většina míří přímo do rekreačních středisek na jihu země. Pokud se ale rozhodnete uniknout před povalováním se na přeplněných plážích a vydáte se hlouběji do vnitrozemí, objevíte kulturní a civilizovaný ostrov, který oplývá mimořádnou diverzitou.

Čeká vás různorodá směsice zážitků zahrnující procházky pralesem, svůdné karnevalové oslavy, které jsou druhé největší na světě hned po Riu, návštěvy početných muzeí, pomníků, výtvorů moderního umění a starých koloniálních měst. Ale především je tento ostrov ostrovem dramat a není nic dramatičtějšího než sněhem pokrytá Pico del Teide, španělská nejvyšší hora, která je jedním z nejlepších míst pro pěší túry.

 

 

Více o dobrodružných cestách tohoto odvážného páru se dozvíte zde.