7 kroků pro skvělý výlet na Santorini

7.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Kdo by neznal Santorini, jeden z nejkrásnějších ostrovů Evropy a možná i světa. Romantické západy slunce, bíle natřené domky s modrými okenicemi, vůně oleandrů a lehký vánek od moře… Jednoduše dokonalé místo pro trávení dovolené.

 

 

V následujícím článku se dozvíte několik nejlepších tipů na výlet na tento nádherný ostrov.

1. Kdy se tam vydat

Pokud se jedete na Santorini především opalovat a plavat v moři, nejlepšími měsíci jsou červen až září. V případě, že vás spíš zajímají památky, vypravte se na ostrov v dubnu, květnu, říjnu nebo na začátku listopadu. V tomto období nejsou velká horka a také ceny jsou příznivější než během hlavní sezóny.

 

 

2. Jak se na Santorini dostat

Pokud se nenacházíte v Řecku, nejjednodušší dopravou je samozřejmě letadlo. V případě, že jste se rozhodli pro romantickou plavbu lodí z hlavního města, nejschůdnější variantou je společnost Blue Star, která je sice pomalejší než tzv. High speed lodě, ale také o polovinu levnější. Plavba z hlavního athénského přístavu Pireus trvá přibližně 8 hodin, nudit se ale rozhodně nebudete, protože výhledy z otevřené paluby trajektu jsou úchvatné.

 

3. Město pobytu

Západní stranu ostrova tvoří útesy, které nabízí nádherné výhledy. Hlavním centrem je Fira s obchody, bary, kluby a restauracemi a Firostefani, které je klidnější. Imerovigli nabízí nejkrásnější výhledy a Oia je známá díky nádherným západům slunce.

Na východní straně najdete všechny nejznámější pláže. Nejvýznamnější resorty jsou Kamari, Perissa a Perivolos.

 

 

4. Zamluvení hotelu

Nejlepší je zamluvit si hotel co nejdříve, třeba i s 3- až 6měsíčním předstihem. Nejlepší a nejlevnější místa jsou rychle obsazená. Pokud sháníte ubytování na poslední chvíli, máte dvě možnosti. Buď použijete Cheapzebra, která mezi stovkami hotelů vyhledává nejlepší nabídky nebo se ubytujete v některém z rodinných hotýlků a penzionů, na které narazíte při prohlídce ostrova.

 

5. Cestování po ostrově

Nejlevnější způsob přepravy je autobus, jedna cesta z hlavního města a zpět stojí většinou kolem 2 EUR. Pokud se chcete vyhnout davům a prohlédnout si ostrov vlastním tempem, nejlepší možností je půjčení auta. Není sice tak levné jako autobus, ale zajišťuje mnohem větší komfort a flexibilitu.

 

 

6. Co dělat na Santorini

Sledování západu slunce ve městě Oia, na které každý večer čekají davy lidí. Nádherné výhledy nabízí například Sunsets Café.

Výlet lodí k vulkánu a malým ostrovům

Plavání v zátoce Amoudi pod Oiou – sice zde není žádná pláž, ale skočit ze skal přímo do moře je možná ještě lepší zážitek

Výlet stezkou z Oia do Fira po útesech zabere přibližně 2 až 3 hodiny a nabízí nádherné výhledy. Pro mnoho lidí je hlavním cílem na Santorini právě tato cesta.

Návštěvy lokálních vinic a sklípků

 

 

7. Kde je nejlepší jídlo

Restaurace Selene v Pyrgosu, která je jednou z nejlepších nejen na ostrově, ale v celém Řecku, Naoussa ve středisku Fira s tradičními řeckými pokrmy a přátelskou atmosférou a taverna Katina v zátoce Amoudi s výtečnými mořskými plody.