Nový McLaren 570S Coupé je mistrovské dílo

9.5.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

Tato raketa, na kterou se právě díváte, byla představena v New Yorku v pořadí na 115. New York International Auto Show a bude nést název McLaren 570S Coupé. Je to první model z rodiny Sport Series s motorem V8 s velmi aerodynamickým designem.

Auto využívá nové technologie v segmentu, což potvrzuje i jeho úchvatný výkon. Název 570S nebyl vymyšlený jen tak, protože napovídá o jeho základním výkonu 570 koní. Konstrukce má nízkou hmotnost, a tedy auto dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a na 200 km/h zrychlí za 9,5 sekundy. Maximální rychlost je až 328 km/h.

 

 

Kabina tohoto McLarenu byla navržena s dobrou viditelností a funkčností pro řidiče, pro každodenní používání s dostatečným prostorem. Ve výbavě jsou standardem pravou kůží čalouněná sedadla, které poskytují dostatek komfortu na dlouhé vzdálenosti, ale možností je i zvolit si závodní sedadla. Kůži najdeme i na přístrojové desce a volantu.

Inteligentně navržený a ergonomický design v kabině poskytuje rozšířený úložný prostor s největším využitím, jaký kdy McLaren měl. Zavazadlový prostor má velikost 150 litrů. TFT digitální displej na přístrojové desce se mění v závislosti na konfiguraci jízdního režimu.

 

 

Ve výbavě je i sedmipalcový IRIS dotykový displej s integrovanou funkcí ovládání klimatizace, Bluetooth a digitálním rádiem DAB nebo SIRIUS satelitním rádiem (v závislosti na trhu) namontovaným na plovoucí středové konzole.

Klíčovým bodem specifikace je úspora na váze, což dokazuje i zvukový systém složený ze čtyř reproduktorů zajišťující optimální kvalitu zvuku při nejnižší možné hmotnosti. Pro více informací klikněte na cars.mclaren.com.