Airbus Helicopters představil nový typ H160

10.5.2019  |  Auto-moto  |  Autor: rocky

 

V jedné z nejvíce očekávaných událostí v daném odvětví představila společnost Airbus Helicopters zcela nový typ H160, kterým zvýšila standard pro výkon, efektivnost nákladů, pohodlí cestujících a dopad na životní prostředí.

Model H160 je prvním, který nese nové číslování a je přelomový opravdu v každém detailu. Hlavním úkolem bylo zaměřit se na spokojenost zákazníků a provozní bezpečnost.

"Pod kapotou" najdeme dvojitý motor, který byl představen na přehlídce Heli-Expo v Orlandu na Floridě, kde byl jeho vzor vystaven na výstavním stánku dané společnosti.

Prezident Guillaume Faure se vyjádřil k typu H160 takto: "H160 představuje strategii společnosti Airbus Helicopters, která má za úkol poskytovat nejefektivnější řešení pro naše zákazníky, kteří slouží, chrání, zachraňují životy a bezpečně přepravují cestující v těch nejnáročnějších prostředích. Jsme motivováni touto misí, protože to, co je důležité pro naše zákazníky, má zásadní význam pro nás."

 

 

Celá konstrukce byla založena na prvořadém cíli: vytvořit přidanou hodnotu pro zákazníky v souladu s výkonem, a také vytvořit hospodářskou konkurenceschopnost, bezpečnost a pohodlí. To vše s velkým ohledem na životní prostředí.

Prostornost helikoptéry je dost velká - až pro 12 cestujících. Výjimečná je i svým zahaleným ocasním rotorem, největším z řady Fenestron®. Provozovatelé budou spokojeni ze zvýšené bezpečnosti, kterou nabízí Helionix® prostřednictvím nižšího pracovního zatížení pilota, zvýšeného situačního povědomí a redundance systému.

První let této helikoptéry se bude konat už letos a do služby může nastoupit již v roce 2018. Pokud vás zaujala, další si můžete prohlédnout na airbushelicopters.com.