10 prokletých věcí, které opravdu existují

10.5.2019  |  Věda  |  Autor: Em

Nevěříte, že jsou věci mezi nebem a zemí? Přestože věda za poslední dobu udělala obrovský krok vpřed, stále se najdou záležitosti, které vysvětlit nedokáže. Následující věci, z nichž většinu můžete vidět na vlastní oči v jednom ze světových muzeí, jsou prý zdraví a někdy dokonce i životu nebezpečné.

Dybukkova skříňka

První majitel tohoto vinného kabinetu měl děsivé noční můry, stejně jako jeho okolí. Poté ho daroval své matce, která ve stejný den zemřela na infarkt. I všichni ostatní vlastníci mluvili o děsivých událostech, které tuto skříňku provázely, včetně posledního, u kterého se rozvinula podivná kožní nemoc. Skříňka má být údajně posednuta zlým duchem z židovské mytologie a stala se inspirací pro film Kletba z temnot natočený roku 2002. 

 

Panenka Anabelle

Byla objevena roku 1970 v obchodu se starožitnostmi. Poté, co ji dívka Donna dostala od své matky k narozeninám, začaly se dít v jejich domě podivné věci. Panenka se začala objevovat v místnostech, kam ji předtím nikdo nedal a také na jejích šatech byly čas od času vidět kapky krve. Poté, co se podivné události stávaly čím dál častější, rodina kontaktovala odborníky, podle nichž byla panenka posedlá démonem. Hračka je dodnes v muzeu Warrenových ve skleněné vitríně s varovným nápisem: „Rozhodně neotevírejte.“

 

 

Malba Hands resist him

Autorem tohoto obrazu, který je považován za jeden z nejděsivějších na světě je Bill Stoneham.  Dle tvrzení všech vlastníků se postavy na obraze po západu slunce přemisťují nebo dokonce mizí. Dle umělce dveře na malbě představují hranici mezi tímto a „druhým“ světem. Mnoha lidem se i jen při pohledu na něj udělalo zle. Nejznámější událostí, která se obrazu týká je fakt, že vlastník první galerie, která obraz vystavila a jeho kritik, zemřeli oba ve stejném roce, ve kterém dílo poprvé spatřili. 

 

 

Malba Plačícího chlapce

Byla vytvořena italským malířem Giovannim Bragolinem v 50. letech a během času se stala velmi populární, její kopie visela v mnoha domácnostech po celé Anglii. Brzy se ale začaly objevovat zprávy, že mnoho z těchto domů záhadně vyhořelo, některé v podstatě do základů. Věc, která není dodnes vysvětlena je fakt, že všechny malby s chlapcem nalezené v troskách domů zůstaly nepoškozené.

 

 

Busbyho houpací křeslo

Poté, co byl tento muž usvědčen z vraždy, jeho posledním přáním bylo dát si jídlo v oblíbené hospodě. Poté co dojedl, povstal a řekl: „Nechť náhlá smrt stihne každého, kdo se posadí do mého křesla.“ Od té doby prý 63 lidí, kteří si do tohoto křesla sedli, opravdu předčasná smrt postihla, někdy dokonce hned poté, co se z něj zvedli. Židli dnes vlastní muzeum a schválně je umístněná 1,5 metru vysoko nad zemí, aby se předešlo dalším náhodám. 

 

 

Svatební šaty Anny Bakerové

V polovině 19 století se bohatá měšťanka Anna zamilovala do chudého slévače. Plánovali svatbu a dívka si dokonce koupila šaty. Poté, co to její otec zjistil a svatbu zakázal, si odmítala vzít kohokoli jiného a až do své smrti zůstala sama. Poté byly její šaty vystaveny v její ložnici ve starém rodinném sídle. Často lze pozorovat, jak se samy hýbou,  a to navzdory tomu, že jsou umístěny ve vzduchotěsné skleněné vitríně. Někteří tvrdí, že je v nich dodnes duše Anny, která se nikdy své svatby nedočkala. 

 

 

Basánská váza

Byla vyrobena v 15. století ze stříbra italskou služkou při svatební noci. Tu samou noc byla nalezena zavražděná, s vázou v náručí. Od té doby si jí předávali členové rodiny, z nichž ale každý zemřel předčasnou smrtí. Poté byla váza ukryta. Bohužel byla v roce 1988 znovu objevena spolu s tvrzením: „Pozor, tato váza přináší smrt.“ Byla nabídnuta několika muzeím, ale všechna ji kvůli kletbě odmítla. Dnes není jasné, kde se nachází.

Diamant Naděje

Je neslavnějším prokletým diamantem na světě. Má 45,5 karátů a vznikl před více než 1,1 miliardou let. Poté putoval po celém světě, vlastnilo ho mnoho významných postav historie, včetně několika králů. Jeho vlastníci byli postihnuti rozvody, sebevraždami, uvězněním, mučením a bankrotem, nyní je umístěn v přírodovědném muzeu ve Washingtonu D.C. Tento diamant není nikdy nikomu půjčován, jelikož jeho hodnota je 250 milionů dolarů a také kvůli jeho nechvalně známé historii. 

 

 

 

Maorská maska válečníka

Maorští válečníci žili na Novém Zélandu a vždy si před bitvou vyřezávali různé masky, protože věřili, že pokud zemřou, jejich duše se přemístí právě do vyrobené masky. Údajně tyto výtvory neškodí mužům, ale těhotné ženy by se k ní neměly přibližovat, jelikož způsobuje velké předporodní komplikace.

Zrcadlo na plantáži Myrtles

Do domu se dostalo v 80. Letech a mají v něm být umístěny duše matky a jejích dětí, kteří byli otráveni. Hosté, kteří do domu zavítali, tvrdili, že v zrcadle viděli postavy a dětské otisky rukou na skle. 

Tak co, pořídili byste si domů takovouhle věc beze strachu, že přece jen je na jejich „prokletosti“ alespoň zrnko pravdy?


Zdroj: youtube.com