Jak dokáže pervitin změnit člověka k nepoznání

11.5.2019  |  Věda  |  Autor: Em

Užívání pervitinu může proměnit obličeje a těla lidí tolik, že vypadají o desítky let starší. Tato droga totiž mimo jiné způsobuje zužování cév, což znemožňuje přísun krve do všech částí těla. Tkáně jsou náchylnější k poškození a schopnost regenerace se stále snižuje.

Pervitin, odborně metamfetamin, připomíná drobné úlomky skla a na ulici je známý pod názvy jako „péčko“, „peří“ nebo „perník“. Kromě výše zmíněných problémů poškozuje játra, ledviny, plíce a mozek, hrozí i selhání srdce.

Jedná se o jednu z nejvíce návykových drog, mnoho uživatelů se zmiňuje o tom, že byli závislí již od prvního setkání s touto látkou.

„Pervitin byl mou nejoblíbenější drogou, avšak užíval jsem i další – levné, snadno dostupné, vysoce návykové a samozřejmě snadno uživatelné. Zkusil jsem pervitin jednou a BUM! Byl jsem závislý. Jednou z věcí, kterou má závislost ovlivnila, byla má hudební kariéra. Měl jsem skvělou kapelu a hrál skvělou hudbu a měl skvělé spoluhráče, kteří nebyli jen členy kapely, ale i mými nejlepšími přáteli. To vše se změnilo, když jsem začal užívat pervitin.“
– Brad