6 způsobů, jak vyzrát na celulitidu

12.5.2019  |  Krása a zdraví  |  Autor: Em

Pokud vás trápí celulitida, rozhodně v tom nejste sama. Průzkumy ukazují, že tímto problémem trpí až 90% žen a 10% mužů. „Dokonce i modelky Victoria´s Secret musí proti „pomerančové kůži“ bojovat,“ říká majitelka Amerického Centra pro Redukci Celulitidy. „Tyto ženy jsou velice štíhlé, posilují a zdravě jí, přesto celulitidou trpí.“

Téměř to vypadá, že boj s touto vadou na kráse je předem prohraný. Faktem je, že dodnes neexistuje žádný účinný prostředek, který by nás celulitidy definitivně zbavil.  Přesto je však mnoho způsobů, jak její projevy zmírnit nebo alespoň zamaskovat. Zde je 6 triků, které zabírají

 

 

1. Zdravá strava

Celulitida vzniká v okamžiku, když se tukové nánosy začnou tlačit vrstvami kolagenových vláken (pojivové tkáně) přímo pod kůži. Přestože zdravé jídlo a pitný režim nemohou zaručit stoprocentní úspěšnost, dostatečný přínos vody pomáhá posílit kolagenové vrstvy a zbavuje přebytečného tuku. Proto je důležitý dostatečný přísun tekutin a potravin tvořených vysokým procentem vody. Těmi jsou například rajčata, okurky, ředkvičky a papriky.

 

 

2. Posilování

Studie na South Shore YMCA v Quincy, Massachusetts dokázala, že dospělí, kteří se po dobu dvou měsíců věnovali třikrát týdně 15 minut aerobiku a 15 minut posilování, ztratili přibližně 5 kg tuku a získali 2 kg svalové hmoty. Oproti tomu jedinci cvičící pouze aerobic po stejnou dobu ztratili pouze 2 kg tuku, ale nepřibyla jim žádná svalová hmota. Právě svaly napínají kůži a celulitida je mnohem méně viditelná. Proto se doporučuje silové cvičení, které má mnohem větší účinek než kardio. 

 

 

3. Kožní výplně

Pokud vám není líto investovat vyšší částky, může být pro vás tato metoda tím pravým. Restylane a Radiesse jsou příklady injekčních kožních výplní, které se používaly především na pokleslou kůži u lícních kostí a k odstranění vrásek. Ukázalo se však, že mohou být i dobrým pomocníkem při odstranění celulitidy, především pokud není v pokročilém stádiu.

 

 

4. Neinvazivní metody

Pokud máte strach z jehel, ale přesto chcete svému tělu dopřát něco navíc, vyzkoušejte radio-frekvence, laser nebo masáže. Výsledky sice nejsou trvalé, ale v krátkodobém horizontu účinkují. „Jsou rozhodně lepší investicí, než krémy z drogerie,“ říká Dr. Karcher. Laserová ošetření většinou vyžadují 10 až 15 sezení a následné měsíční schůzky pro zachování požadovaného efektu. Radiofrekvenční léčba je dražší, ale vzhled kůže může být uspokojivý po dobu 6 měsíců až jednoho roku. 

 

 

5. Omezení kouření

Je prokázáno, že cigaretový kouř zabrzďuje krevní průtok cévami a narušuje tvorbu kolagenu. To umožňuje větší roztažení pojivové tkáně, která se tím oslabuje a podkladový tuk začíná prosvítat.

 

 

6. Opalování

Tento způsob vás sice celulitidy nezbaví, ale opálená pokožka vypadá na pohled mnohem lépe, protože maskuje nedokonalosti.