Bláznivé horské dráhy, které vám vyrazí dech

12.5.2019  |  Fun  |  Autor: Em

Tohle je něco pro milovníky adrenalinu. Zajímá vás, jaká je nejrychlejší, nejdelší nebo nejstrmější horská dráha na světě? Podívejte se na našich deset nej...

El Toro, Six Flags Great Adventure, New Jersey - Nejrychlejší dřevěná horská dráha na světě, která byla veřejnosti otevřena otevřela 11. června 2006. V té době byla nejstrmější dřevěnou horskou dráhou na světě se 76 stupni, a to do roku 2008. Stále si však drží prvenství s nejvyšší rychlostí – 110 km/hod mezi dřevěnými dráhami. 

 

 

American Eagle, Six Flags Great America, Illinois - Dřevěná horská dráha postavená v roce 1981. V době svého dokončení byla nejvyšší a nejrychlejší horskou dráhou svého druhu a je stále jednou z nejlepších v USA

 

 

Colossos, Heide Park, Německo - Tato horská dráha je v současné době nejvyšší dřevěná horská dráha na světě, měří 59 metrů. Otevřena byla v roce 2001, je dlouhá 1344 metrů a dosahuje maximální rychlosti 109 km/hod. 

 

 

Steel Dragon 2000, Nagashima Spa Land park, Japonsko - Nejdelší horská dráha na světě s délkou trati 2,479 m. Celková doba trvání jízdy jsou přesně 4 minuty a dosahuje rychlosti až 153 km/hod. Otevřena byla v roce 2000, který je v Asii považován za "Rok draka"

 

 

Kingda Ka, Six Flags Great Adventure, New Jersey - Nejvyšší horská dráha na světě s výškou 139 m. Se svou maximální rychlostí 206 km/hod je považována za druhou nejrychlejší. Otevřena byla v roce 2005 a jízda na ní trvá pouze 0:28 sekund, ale i to se zdá být víc než dost.

 

 

Formula Rossa, Ferrari World Park, Abu Dhabi - Nejrychlejší horská dráha na světě, dosahuje až monstózních 240 km/h! Vlak akceleruje na své horní rychlostí přibližně 5 sekund a celková doba jízdy je 1:32 minut.

 

 

Smiler, Alton Towers Park, Anglie - Drží světový rekord pro počet inverzí na horské dráze: 14! Byla otevřena 31. května 2013 a je 2:45 minut dlouhá.

 

 

Takabisha, Fuji-Q Highland Park, Japonsko - Tato horská dráha je slavná jako nejstrmější na světě, svezete se po ní i pod úhlem 121 °.

 

 

T-Express, Everland, Jižní Korea - První horská dráha využívající tři vlaky a také druhá nejvyšší dřevěná horská dráha na světě.

 

 

GateKeeper, Cedar Point Park, Ohio - horská dráha s nejvyšší inverzí na světě - 52 m. Jedná se o pátou dráhu na světě, která používá model křídla (kde dvojice jezdců sedí na obou stranách trati dráhy a nad ani pod nimi nic není). Tato dráha také zlomila mnoho rekordů ve své třídě včetně rychlosti, délky trati, výšky pádu a počtu inverzí. 

 


Zdroj: 10mosttoday.com