Dívka s vousy dokazuje, že každá může být krásná

13.5.2019  |  Lidé  |  Autor: Em

„Všichni jsme nedokonale dokonalí,“ říká Harnaam Kaur, žena, která se rozhodla změnit svůj přístup k sobě samé a obrátit svůj život k lepšímu.

Harnaamin neobyčejný vzhled je způsoben syndromem polycystických vaječníků. Tato porucha endokrinního systému způsobuje velkou hormonální nerovnováhu, která se u Harnaam projevila tím, že jí v pouhých 11 letech začaly růst vousy.

„ Voskovali mi obličej dvakrát až třikrát týdně a ve dnech, kdy už jsem dál nemohla snášet bolest, jsem se musela prostě oholit,“ říká Kaur.

 

 

Přestože všichni z rodiny ji podporovali, často se uchylovala k sebepoškozování. To vše trvalo do jejích 16 let, kdy se rozhodla změnit způsob svého myšlení.

„Říkala jsem si, ´Energii, kterou věnuješ na ničení svého života, dej radši do jeho obratu k lepšímu.´“

 

 

„Teď už svůj plnovous, své strie a jizvy miluji, protože díky nim jsem kompletní a sama sebou.“

Harnaam byla oslovena britskou fotografkou Louisou Coulthurst, která provozuje web Urban Bridesmaid a oslovila Kaur, aby nafotila její příští kampaň.

„Vždycky mě fascinovala myšlenka květinových vousů a napadlo mě, že by bylo pěkné mít jako model ženu. E-mailem jsem Harnaam oslovila a ona byla nadšená a chtěla se zapojit.“ A výsledky opravdu stojí za to.

 

 

Kaur chce připomenout lidem, aby na sebe nebyli tak tvrdí. „ Krása není jen o tom, abychom vypadali určitým způsobem. Každý z nás je tak odlišný, že bychom měli právě naopak vděčni za svou individualitu.“

 

 

Harnaam Kaur zkrátka dokazuje, že krása vychází zevnitř. A každá dívka nebo žena, která je sama se sebou spokojená, dokáže zaujmout víc, než umělá „barbína.“ 

 

 


Zdroj: buzzfeed.com