6 důvodů, proč ráno vstávat v 6 hodin

14.5.2019  |  Krása a zdraví  |  Autor: Em

Uvidíte, že „ranní ptáče opravdu dál doskáče.“

 

 

Už dlouho je ranní vstávání spojováno s životním úspěchem. Všichni víme, že můžeme víc stihnout, pokud se naučíme dostat se dřív z postele. A proč se tedy konkrétně přinutit?

Bloger Egoz Eyhi vstával během posledních dvou let každý den v 6 hodin ráno. Věří, že právě tenhle zvyk mu změnil život. Tady je šest důvodů, proč se to stalo.

1. Budete mít čas zamyslet se

Spousta lidí nedosáhne svých cílů, protože se nedokáže na nic zaměřit. Ráno je mozek nejefektivnější, takže volný čas můžete využít ke stanovení priorit. Budete vědět, na co se primárně zaměřit a získáte větší kontrolu nad svým životem.

 

 

2. Budete mít čas naplánovat si den

Čím dříve si rozvrhnete denní program, tím efektivněji strávíte čas. Plánovat si večer, co budeme druhý den dělat je totiž spíše kontraproduktivní –  Váš mozek chce totiž jen jedno, odpočívat.

3. Ráno je nejvhodnější doba na cvičení

Kdo říká, že hned jak vstanete, musíte běžet do práce? S dřívějším vstáváním budete mít dost času jít si zaběhat nebo do posilovny. Tím nadopujete mozek endorfiny, neboli „hormony štěstí,“ které se uvolňují právě během cvičení. Vybaví vás energií na celý den a ještě budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro své zdraví.

 

 

4. Začnete snídat

Pořád slyšíme, že nejdůležitější jídlo během dne je snídaně. Pokud vstanete o pár hodin dříve, není možné, abyste ji nestihli. Průzkum na Hopkinsově Univerzitě odhalil, že snídaně je opravdu extrémně důležitá pro naše zdraví. Stejně jako auto potřebuje benzín, naše tělo potřebuje jídlo, aby mohlo správně fungovat – zejména ráno.

 

 

5. Mnoho úspěšných lidí to dělá!

Můžete se nechat inspirovat například Jackem Dorseym, zakladatelem Twitteru, který každý den vstává v 5:30. Volný čas před prací využívá k meditaci a 10-ti kilometrovému běhu. Také Tim Cook, ředitel Applu, začíná odpovídat na e-maily každé ráno v půl 5. Dalším, kdo podporuje ranní vstávání je Richard Branson, zakladatel Virgin Group. V jednom rozhovoru prozradil, že každý den vstává v 5:45.

6. Budete dva kroky před ostatními

Studie dokazují, že dřívější vstávání pomáhá uvolnit kreativitu. Plus vám zvyšuje sebevědomí: začínáte pracovat, zatímco vaše konkurence má ještě půlnoc.

 

 

I když je takhle brzké vstávání ze začátku pro většinu lidí horor, postupem času si zvyknete, posílíte svou vůli a budete ohromeni, kolik času navíc máte na věci, které jsou pro vás důležité. Například pokud denně vstanete o dvě a půl hodiny dříve, za měsíc máte 70 a za rok celkem 840 hodin navíc!

A to už se dá něco stihnout, co říkáte?


Zdroj: lifter.com.ua