10 filmů o vztazích, které vás dostanou

14.5.2019  |  Cinema  |  Autor: Em

Osud, zamilovanost, láska, svatba, ale také manželské krize, hádky, rozchody, znovunalezení... To všechno ke vztahům neodmyslitelně patří a následující filmy to potvrzují.  

Tentokrát se nejedná o klasické romantické „slaďárny“ s happy endem, ale o snímky ukazující realitu vztahů takovou, jaká doopravdy je. Koneckonců, možná se v některých postavách sami poznáte...

Manželé a manželky (Husbands and Wives, 1992)

ČSFD: 80%

Romantické drama o dvou párech středního věku. Filmové postavy přichází do krize středních let, zažívají frustraci a nespokojenost. Rozpadající se manželství, skandály, nekonečné hledání spřízněné duše. Geniální režisér Woody Allen se v tomto snímku snaží porozumět vztahu mezi manželstvím a láskou.

 

Blue Valentine (2010)

ČSFD: 69%

Cindy a Dean se dřív doslova koupali v lásce, ale jak roky ubíhaly, city bledly, až se nakonec ztratily úplně. Film pracuje s detailem a občasné návraty do minulosti připomínají, že jejich setkání a následná zamilovanost měly smysl. Film byl natočen podle skutečné události a Michelle Williams byla za roli Cindy nominována na Oscara.

 

 

Před soumrakem (Before Sunset, 2004)

ČSFD: 82%

Ve skutečnosti, předtím, než se podíváte na tento film, měli byste vidět jeho předchůdce s názvem Před úsvitem. Ten představuje hlavní hrdiny i zápletku. Pointou zůstává, že někdy mají lidé jen několik hodin na to, aby udělali nejdůležitější rozhodnutí.

 

 

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (Who´s Afraid of Virginia Woolf?, 1966)

ČSFD: 85%

George a Martha jsou spolu v manželství už tak dlouho, že jedinou cestou, jak podpořit oboustranný zájem, jsou psychologické hry.

 

 

Druhá šance (Story of Us, 1999)

ČSFD: 55%

Ben a Katie jsou spolu 15 let. Mají dvě krásné děti, zajímavou práci a krizi v manželství. Tuna rozčilujících maličkostí se postupně nabaluje a zvětšuje v destruktivní změť rozhořčení a neporozumění. Film je unikátní tím, že ukazuje pohled na vztah ze strany Bena i Katie. Nakonec však ani jeden z nich není správný.

 

 

2 dny v Paříži (2 Days in Paris, 2007)

ČSFD: 64%

Mladý pár cestuje na několik dní do Paříže, aby navštívili své příbuzné a také unikli každodennímu stereotypu... Vtipný film o manželství pocházejícím z diametrálně odlišných kultur.

 

 

Zápisník jedné lásky (The Notebook, 2004)

ČSFD: 83%

Dva milenci, kteří se k sobě nehodí. Život je pořád rozděluje, cesta ke štěstí je těžká, ale je napsána v deníku. A v době stáří se díky němu může vzpomínat, co se tehdy vlastně stalo. Krásný příběh o věčné lásce.

 

 

5x2 (2004)

ČSFD: 66%

Příběh moderního páru ukázaný v pěti epizodách jejich společného života. Akce od začátku až do konce – od rozvodu až po první setkání. A všechny chyby, které udělali.

 

 

Dva na cestě (Two for the Road, 1967)

ČSFD: 77%

Krásný film s Audrey Hepburn o tom, jak se mladý pár snaží zachránit nestabilní vztah výletem k moři. Film je postaven na kontrastech vtipných a smutných chvil, které ke každému manželství patří. 

 

 

Láska (Amour, 2012)

ČSFD: 76%

Historie skutečné lásky, která trvala celý život. Anne i Georgovi je 80 a když Anne onemocní, George nechce ponechat svou přítelkyni v péči hrubých ošetřovatelek. Opustí svou práci a začne se o ni starat sám. 

 

 


Zdroj: adme.ru, csfd.cz