MUST SEE! 10 nejlepších festivalů na světě

15.5.2019  |  Akce  |  Autor: jane

Léto je v plném proudu a právě v tomto období po celém světě probíhají ty nejlepší hudební festivaly. Vybrali jsme pro vás deset festivalů, které stojí za to navštívit.

 

Coachella (Kalifornie, USA)

Coachella je jedním z prvních festivalů v roce a každoročně se zde sejdou ti nejlepší z nejlepších umělců. Ovšem Coachella není jen o hudbě, ale je čím dál tím víc o stylu. Snad na žádném jiném festivalu neuvidíte originálnější outfity, jejichž fotky následně obletí celý svět. 

 

 

Tomorrowland (Boom, Belgie)

Tomorrowland je největším festivalem elektronické hudby na světě. Probíhá na konci července a vystupuje zde přes 400 dýdžejů hrajících na více než 10 pódií. V minulosti zde návštěvníci mohli vidět např. Davida Guettu, Axwell, Moby, Push nebo Swedish House Mafia.

 

 

Exit (Novi Sad, Srbsko)

Exit vznikl díky aktivitě studentů, kteří tímto chtěli bojovat za demokracii a práva lidí v Srbsku. V současnosti se řadí k nejslavnějším festivalům na světě a může se pochlubit návštěvou  Guns N' Roses či Duran Duran.

 

 

Rock in Rio (Rio de Janiero, Brazílie)

Rock in Rio je festival, který vznikl již v roce 1985. Za dobu svého fungování sem přijalo pozvání mnoho slavných hvězd jako např. AC/DC, Ozzy Osbourne, Scorpions, Rod Stewart, Queen, INXS, George Michael. 

 

 

Donauinselfest (Vídeň, Rakousko)

Největší hudební festival v Evropě probíhá na konci června ve Vídni. Jedná se o třídenní hudební maraton, při kterém návštěvníci mají na výběr širokou škálu hudebních žánrů.

 

 

Mawazine  (Rabat, Moroko)

Festival Mawazine, který se koná na přelomu května a června, každoročně navštíví okolo 2 miliónů diváků z celého světa.

 

 

Sziget (Budapešť, Maďarsko)

Maďarsko se může pochlubit jedním z pěti nejlepších festivalů Evropy. Navíc letošní ročník je teprve před námi, jelikož je naplánován od 10. 8. do 17. 8. 2015.

 Sziget začínal v roce 1993 jako studentský projekt a od té doby zde vystupovali i takové hvězdy jako např. The Killers, The Kooks, Sex Pistols, Alanis Morisette, Fat Boy Slim, Chemical Brothers, Thirty Seconds to Mars. Velkou výhodou festivalu je jeho relativní blízkost. Cesta z Prahy do Budapeště zabere jen přibližně 6-8 hodin.  Pro více informací se stačí podívat na webové stránky festivalu, které jsou i v češtině.

 

 

Glastonbury (Velká Británie)

Pravděpodobně nejznámější hudební festival. Koná se koncem června a jedná se o multižánrový festival. Glastenbury vznikl již v roce 1970 a jeho začátek ovlivnila éra hippies. Nevýhodou festivalu je bahno, které se zde často vyskytuje. Proto při jeho návštěvě nezapomenout na holínky

 

 

Sunburn (Goa, Indie)

Sunburn vznikl teprve nedávno – v roce 2007. Přesto si za tu dobu dokázal vybudovat své jméno a v současnosti se řadí mezi nejslavnější elektronické festivaly na světě. Festival má výhodu i ve svém načasování. Probíhá na konci prosince, tudíž se nemusí bát konkurence ostatních velkých festivalů.

 

 

Przystanek Woodstock (Kostrzyn nad Odra, Polsko)

Rokový festival Przystanek Woodstock ročně přivábí tisíce lidí z celé Evropy. Probíhá na přelomu července/ srpna a trvá tři dny. Více informací o festivalu naleznete na jejich webuJo a vstup je zdarma.