Jak se po sázce stal z obyčejného mladíka boháč

11.6.2019  |  Lidé  |  Autor: mathew

Spencer Costanzo se rozhodl uzavřít sázku s rodiči, aby nemusel jít na vysokou školu. "Ale já na vysokou nechci." Tuto větu opakoval Spencer den co den svým rodičům, avšak na oplátku slýchal stále tatéž slova: "Bez vysoké v životě neuspěješ." Jak se říká, rodiče mají vždycky pravdu a snaha vysvětlit jim to bylo jako házet hrách na stěnu.

Když hádky a diskuze na toto téma neustávaly, Spencer se rozhodl najít kompromis. Přišel za rodiči s kuriózní sázkou. Pokud do stanovené lhůty, tedy než budou přijímací zkoušky, zbohatne a dokáže, že si v životě poradí bez školy a titulů, nebude muset jít studovat. Pokud to nevyjde, půjde studovat. Nejdříve se tomuto návrhu rodiče jenom zasmáli, ale protože neměli co ztratit, na sázku kývli a podali si se Spencerem ruku.

Dnes někteří jeho vrstevníci nemají ani řidičák, on si už testuje první Ferrari. Ano vyhrál. Šéfuje vlastní firmě Malibu Apps, která na trh uvedla přes 100 aplikací pro iPhone a iPad. Celá skupina má celkem osm firem a Spencer investuje i do nových podnikatelských talentů. A když se podíváte na jeho oficiální stránky, ve zkratce o sobě píše: "Jsem Spencer, 19 let. Vytvořil jsem přes 100 aplikací s miliony uživatelů. Nepůjdu na vysokou."

"Neexistuje lepší doba na rozjetí vlastního byznysu než teď. Když jste na škole, co můžete ztratit? Až jednou nastoupíte do práce, už nebudete mít čas, sílu ani zdroje. Jakmile máte nápad, začněte. Úspěch vyžaduje jedinou investici: náš čas," říká úspěšný Spencer.