Portréty vojáků před, během a po válce v Afgánistánu

16.5.2019  |  Lidé  |  Autor: Em

Fotograf Lalage Snow, který v současnosti bydlí v Kábulu v Afgánistánu, začal s 8-mi měsíčním projektem nazvaným We Are Not Dead, ve kterém představuje portréty britských vojáků před, během a po jejich nasazení v Afgánistánu. Triptychy znázorňují, jak se nevinné výrazy těchto mužů změnily ve vychrtlé a zamračené tváře se smutnýma očima...

 

 

Chris, 24

 

Christopher, 23

 

Tří-panelové fotografie umožňují divákovi sledovat fyzické změny, kterými vojáci prochází. Pro tyto muže se zrychlil čas. Pod žhnoucím sluncem, uprostřed boje. Bez ohledu na věk, odcházeli kluci, vraceli se muži. A jakkoli ošlehaná a opotřebovaná se zdá jejich kůže, jejich rozšířené oči jsou tím, co mluví za vše.

 

Michael, 20

 

Sean, 29

 

Po tom všem, čím si museli projít je jasné, že strach jim i přes obrovskou odvahu není cizí. Záměr Snowova seriálu byl nejen tuto statečnost vyzvednout, ale také upozornit na psychologické transformace každého vojáka. Říká: „Byl to velmi osobní projekt, trávil jsem čas s armádou celé 4 roky. A je důkazem, že mladí muži se většinou vrací s hlubokými psychickými šrámy, pouze jako stíny toho, čím kdysi bývali.

 

Ben, 21

 

Steven, 29

 

Struan, 24

 

Fraiser, 21

 

Martyn, 23

 

Adam, 25

 

Jo, 28

 

David, 27

 

Sean, 19

 

Steven, 31

 

Alexander, 24

 

Matthew, 18

 


Zdroj: mymodernmet.com