Tour de France, jak ji z televize neznáte

16.5.2019  |  Sport  |  Autor: jane

V neděli skončil v centru Paříži 102. ročník legendární Tour de France. A za zmínku stojí mnoho jmen jako např. vítěz Chris Froome nebo Slovák Peter Sagan, kterého si fanoušci zamilovali, a navíc získal i zelený trikot pro nejlepšího spurtéra. Nesmíme však zapomenout ani na naše čtyři bojovníkyJana Bártu, Leopolda Königa, Romana Kreuzigera a Zdeňka Štybara. Díky kluci!

 

Další, kdo stojí za zmínku, je talentovaný fotograf Dmitry Kostyukov. Ten se snažil zachytit Tour de France z trochu jiného pohledu, než jaký nám televize ukazovala v jejím průběhu. Dmitry se nezaměřoval jen na pouhé závodníky, ale také na krajinu a hlavně na fanoušky, kteří trpělivě čekali, bez ohledu na počasí, na prchavý okamžik, kdy kolem nich cyklisté proletí

 

 

Dmitry Kostyukov: „Chtěl jsem ukázat závod z širšího pohledu, aby byl pochopitelný pro všechny lidi (ne jen pro fanoušky nebo milovníky sportu). Chtěl jsem ukázat atmosféru okolo, zákulisí, realitu. Mým cílem bylo vytvořit příběh, který není založen jen na sportu, ale také na životním stylu. Cyklistika je totiž velice speciální, neboť inspiruje mnoho lidí. 

 

 


Zdroj: vogue.com