Netradiční domácí úkoly na léto roku 2015!

17.5.2019  |  Lidé  |  Autor: jane

Italský učitel Cesare Cata z Polo Scolastico Paritario Don Bosco v přímořském městečku Fermo dal svým žákům přes léto úkol, který se skládá z 15 bodů. Učitel se ho rozhodl zveřejnit i na Facebooku, kde se následně setkal s velkým úspěchem

 

 

Domácí úkoly na léto roku 2015:

1. Procházejte se sami v dopoledních hodinách podél pobřeží. Pozorujte, jak se slunce odráží od vody a přemýšlejte o tom, co vás naplňuje štěstím

2. Pokuste se použít všechna nová slova, která jste se naučili v tomto roce. Čím více toho umíte vyjádřit, tím zajímavěji dokážete přemýšlet - a čím více myšlenek budete mít, tím svobodnější budete.

3. Čtěte! A to co nejvíce. Nedělejte to však z povinnosti. Čtěte proto, že letní období nás láká k novým dobrodružstvím a snům. Díky četbě se můžete cítit jako ptát při letu. 

 

 

4. Vyhněte se všemu, co vám přináší smutek nebo prázdnotu. Může se jednat o věci, situace i lidi. Hledejte inspiraci a přátele, kteří vás ocení a budou vás mít rádi takové, jací jste doopravdy.

5. Když pocítíte smutek nebo strach - nebojte se! Léto, stejně jako každá krásná věc v životě, vyvolává v duši zmatek. Zkuste si proto psát deník, kde budete psát o svých pocitech.

6. Tančete - bez ostychu. A tancujte všude, kde se vám zachce. Může to být na ulici poblíž vašeho domova nebo i ve vaší ložnici. I samotné léto je tanec a byla by škoda se nepřidat.

 

 

7. Nejméně jednou se jděte podívat na východ slunce. Stůjte přitom mlčky a zhluboka dýchejte. Zavřete oči a buďte vděční.

8. Hodně sportujte.

9. Když potkáte někoho, kdo se vám bude moc líbit, řekněte to dané osobě nejlepším způsobem, jakým dokážete. Nebojte se nepochopení. Pakliže to nevyjde, tak to byl osud. A když najdete porozumění, strávíte léto 2015 společně a věřte, že to bude krásný čas.

 

 

10. Přečtěte si poznámky z našich hodin. Poté je porovnejte s tím, co se děje ve vašem životě.

11. Buďte šťastný jako sluneční svit a stejně volný a nezkrotný jako moře.

12. Prosím, nemluvte hrubě. Buďte zdvořilí a slušný.

 

 

13. Sledujte dobré filmy s hlubokým emocionálním dialogem. Pokud je to možné, tak sledujte filmy v angličtině. Díky těmto filmům si zlepšíte svou angličtinu a také budete rozvíjet svou schopnost citového vnímání a snění. Film by pro vás neměl skončit s titulky, měli byste ho prožívat opakovaně a přidat ho ke svým zkušenostem z tohoto léta.

14. Léto je kouzelné. V zářicím ranním slunci i za horkých letních večerů se zamyslete nad tím, jaký může být váš život. Během léta nasbírejte sílu, abyste se nemuseli vzdát na cestě za svým snem.

15. Buďte hodní!

 


Zdroj: adme.ru, google.cz