Sochy, které zaručeně překonají vaši představivost

25.5.2019  |  Art  |  Autor: mathew

 

Co vidíte na obrázku? Elegantní busty ze sádry? Na první pohled o tom není pochyb, ale po zhlédnutí následujícího videa budete překvapeni.

 

 

Jak vypráví sám umělec: "Všechno začalo tím, že jsem na příkladu čínských papírových hraček a papírových lucerniček odhalil pružné vlastnosti papíru a ty jsem použil k vytvoření pistole. Obyčejná pistole je tvrdá a je to navíc zbraň, ale já jsem z ní udělal hračku a dekoraci."

 

 

38letý sochař Li Hongbo z Pekingu vytváří svoje sochy z papíru. Přesněji řečeno z tisíců vrstev papíru těsně na sebe naskládaných. Základem je technika, kterou se vyrábí čínská lucernička.

V první fázi se vezme list papírupotře se přes speciální šablonu lepidlem a na takto potřený papír se položí další list. Tímto způsobem se vytvoří blok z 500 listů a bloky se na sebe následně skládají. Pro vytvoření potřebné výšky stačí obvykle 10 kusů. Při opracovávání papírové kostky sochař používá běžné sochařské nástroje. Je to prý stejné jako při práci s měkkým kamenem. Výsledek šokuje hodně lidí.

Papír byl vynalezen ve starobylé Čině. Li, narozený v obyčejné sedlácké rodině, měl tento materiál vždycky rád. Jeho živé sochy si už získaly obdiv v několika hlavních městech po celém světě.