TOP 10 nejdražších jachet na světě

5.6.2019  |  Jachty  |  Autor: jane

Mít svou vlastní luxusní jachtu představuje pro většinu lidí jen nepředstavitelný sen. Vždyť právě tyto lodě jsou lépe vybavené než velká část pětihvězdičkových hotelů. Najdete v nich bary, bazény, vířivky či přistávací plochy pro vrtulníky. Na druhou stranu koupě těchto krasavic se dost projeví na Vašem účtu. I přesto Vám představujeme deset nejdražších jachet na světě.

 

10) The Rising Sun – 200 miliónů USD

Loď, kterou v současné době vlastní David Geffen, patřila i generálnímu řediteli Oracle Larrymu Ellisonovi. Jachta má na palubě 82 pokojů, vinný sklípek, bazén, kino i basketbalové hřiště, které může posloužit též jako přistávací plocha pro vrtulník.

 

9) Seven Seas – 200 miliónů USD

Jachta byla zhotovená holandskou společnosti Oceanco a nabízí ubytování pro 12 hostů sedmi nádherných apartmánech. Majitelem je slavný filmový režisér Steven Spielberg a svým hostům nabízí kino, tělocvičnu či bazén. V případě potřeby izolace má režisér pro sebe k dispozici celou palubu.

 

8) Lady Moura – 210 miliónů USD

Toto plavidlo je ve vlastnictví saudského miliardáře Nassar Al-Rashid a jeho název i zdobení bylo vytvořené z 24 karátového zlata. Loď spatřila světlo světa v roce 1990 a v době své výroby, byla devátou největší osobní jachtou na světě. V současnosti ji patří 28. místo. Na Lady Moura se vejde 30 osob a více než 60 členů posádky.

 

7) Al Mirqab – 250 miliónů USD

Majitelem lodi je předseda vlády v Kataru Hamad bin Jassim bin Jabar Al Thani, který si na svou jachtu může pozvat až 24 přátel. Al Mirqab skrývá na své palubě deset apartmánů, přistávací plochu pro vrtulníky, bazén, kino i sluneční terasu. Není asi špatné být politikem v Kataru, nemyslíte?

 

6)Dilbar – 263 miliónů USD

Jachta, kterou vlastník Alisher Usmanov z Ruska nechal pojmenovat po své zesnulé matce, byla postavena v roce 2005. Patří k největším na světě a může nabídnout ubytování pro 20 hostů a pro 47 členů posádky. Samozřejmostí je bazén či přistávací plocha pro vrtulníky.

 

5) Al Said  300 miliónů USD

Jachta byla pojmenována po svém majiteli Sultan Kábús ibn Saíd of Oman. V době její stavby byla druhou největší jachtou na světě. Loď může dosáhnout rychlosti až 22 uzlů a vejde se sem 70 hostů a 154 členů posádky. Al Said skrývá na palubě i koncertní síň, která může pojmout poměrně velký orchestr.

 

4) Superyacht A – 323 miliónů USD

Superyacht A je ve vlastnictví ruského miliardáře Andreje Melchenko a vejde se na ni 42 osob. To, co dělá loď drahou, je její interiér, který obsahuje veškerý moderní komfort, jenž si lze vůbec představit. Na palubě najdete například rovnou tři bazény, které mají i protiproud.  

 

3)Dubai – 350 miliónů USD

V minulosti tato luxusní loď nesla jména jako Golden Star nebo Platinum 525, v současné době je známá pod jménem Dubai. Majitelem jachty je Sheikh of Dubai, který si na loď může dovolit pozvat až 115 lidí. V současné době je Dubai druhou největší jachtou na světě a může se pochlubit plaveckým bazénem, lázněmi, skleněným schodištěm a (samozřejmě) přistávací plochou pro vrtulníky.

 

2)Eclipse – odhad: 450 miliónů USD – 1,2 miliard USD

Roman Abramovič je známý svým luxusním životním stylem, a proto ani nejsme překvapeni, že je majitelem této super luxusní jachty. Na lodi je prostor pro 24 hostů, vlastní ponorku, dvě přistávací plochy pro helikoptéry, dva bazény, vířivky, kinosál, kosmetický salon či taneční sál pro desítky lidí. Dále Abramovičova jachta disponuje dokonce i vlastním obranným raketovým systémem.

 

1) Streets of Monaco – 1 miliarda USD

Sice to vypadá jako ostrov, ale opravdu je na fotografii vyobrazená jachta. Pravdou však je, že jachta ještě nespatřila světlo světa. A na co všechno se budoucí majitel může vlastně těšit? Na lodi bude místo pro Monte Carlo Casino, motokárovou dráhu, soukromou pláž, umělé jezero, tenisové kurty, bazény, kavárny nebo podvodní výhled na oceán. Tak který miliardář se hlásí?


Zdroj: therichest.com