Unikátní chytré hodinky s Braillovým písmem

19.5.2019  |  Gadgets  |  Autor: jane

V zemích, kde jsou smartphony populární, je běžné vidět na ulici lidi s telefonem v ruce, jak se snaží najít nejbližší kavárnu, přečíst e-mail od svého šéfa nebo poslat zprávu svému kamarádovi. Méně populární smartwatches slouží v podstatě k tomu samému. Ale co má dělat nevidomý, když chce získat cenné informace a chytré věcičky nejsou kompatibilní s jeho způsobem života?

 

 

Problém, se kterou bojují slepí lidé, se rozhodly vyřešit hodinky Dot. Tyto chytré hodinky byly vyvinuty v Jižní Koreji a mají všechny základní funkce, které byste očekávali od takového zařízení. Ukazují čas, upozorňují na nadcházející událost, umožňují komunikaci s přáteli, vyhledávají trasu, umožňují spárování se smartphonem přes Bluetooth a mohou se také pochlubit impozantní životností baterie, která vydrží v pohotovostním režimu až pět dní. Ovšem chytré hodinky Dot jsou unikátní především v tom, že nevidomí si všechny informace mohou přečíst pomocí Braillova písma, neboť hodinky jsou vybaveny technologií pro vysouvání bodů.

Společnost, která tyto smartwatches vyrábí, v současné době přijímá předběžné objednávky a slibuje, že je bude prodávat za cenu těsně pod hranicí 300 USD, což je zhruba 7 500 Kč.  

 

 

 

 


Zdroj: inhabitat.com