10 celebrit, které vlastní své soukromé letadlo

19.5.2019  |  Celebrity  |  Autor: jane

Být celebritou s sebou přináší řadu sladkých výhod, mezi které zajisté patří život v luxusu. Slavní vlastní luxusní vily, auta, jachty nebo soukromé tryskáče. Některé celebrity si tyto letadla koupily za své vlastní peníze a jiné je dostaly darem. A které celebrity se mohou pochlubit vlastním tryskáčem?

 

Sergey Brin a Larry Page

Sergey Brin a Larry Page vlastní Google Jet, jehož cena je vyčíslená na 25 miliónů USD. Poznat letadlo není problém, protože logo Google je namalované přímo na letadle. A to dost výrazně. Toto letadlo bylo první soukromé letadlo, které mělo čest přistát na prestižním Moffett Fiel, což je přistávací dráze, kterou vlastní NASA.

 

Bill Gates

Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu, je majitelem letadla Bombardier Global Express v hodnotě 40 miliónů USD. Tento tryskáč může doletět bez zastavení do vzdálenosti 5000 Nm a snadno dokáže pokořit rychlost Mach 1.

 

Mark Cuban

Mark Cuban, majitel týmu Dallas Mavericks, vlastní Boeing 767-277, jehož hodnota je 144 miliónů USD. Jelikož se letadlem přepravují i hráči z jeho týmů, tak letadlo má upravené sedadla, aby vyhovovala i nejvyšším hráčům v Markově týmu.

 

Elvis Presley

Elvis Presley vlastnil impozantní soukromé letadlo, které pojmenoval po své dceři Lise Marie, a do kterého se vejde 28 lidí. V letadle byla i ložnice a koupelna, ve které se nacházela vana vyrobená ze zlata. Presley měl na tehdejší dobu velmi moderní letadlo, protože jeho součástí byla i konfereční místnost s video systémem.

 

Donald Trump

Donaldu Trumpovi patří Boeing 727-23 s kapacitou 23 cestujících. Cena letadla činí 100 miliónu USD a jeho předchozím majitelem byl Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu. Letadlo se může pochlubit třemi koupelnami, zlatými sponami u bezpečnostních pásů či pozlacenými umyvadly.

 

Tom Cruise

Filmová hvězda Tom Cruise je majitelem letadla Gulfstream IV, které stojí 36 miliónů USD. V letadle je prostor pro 19 cestující a pohánějí ho dva Rolls Royce Tay 611-8 motory, díky nimž letoun může letět rychlostí Mach 0.80.

 

Jay-Z

Rapper a podnikatel Jay-Z dostal soukromé letadlo Bombardier Challenger 850 Learjet od své manželky Beyonce. Ta mu už ostatně dala i jedny z nejdražších hodinek na světě. Asi není špatné mít Beyonce za manželku, nemyslíte? Cena letounu je vyčíslena na 40 miliónů USD a v tryskáči se nachází obývací pokoj s koženým nábytkem, ložnice, kuchyň a dvě koupelny.

 

 Jim Carrey

Herec Jim Carrey vlastní letadlo Gulfstream V, které patří k nejbezpečnějším soukromým tryskáčům na světě a je také známé pro svou vysokou výkonnost. Carrey si sem může pozvat 15 přátel, kteří si mohou být jistí, že se dostanou na určené místo v rekordním čase. Gulfstream V totiž létá rychlostí zvuku.

 

John Travolta

John Travolta je hrdým majitelem letadla Boeing 707-138, které má zaparkované přímo u něj doma na Floridě. Herec však vlastní i další čtyři letadla a sám má nelétáno více než 35 000 mil, tudíž jeho rodina a přátelé se s ním pravděpodobně cítí bezpečně.

 

Oprah Winfrey

Známá americká moderátorka Oprah Winfrey vlastní Bombardier Aerospace, jehož hodnota je 42 miliónů USD. Letadlo může dosáhnout výšky 51 000 stop a jeho pohon zajišťují dva motory Rolls Royce. 

 


Zdroj: therichest.com