14 silnic, které vedou za dobrodružstvím

19.5.2019  |  Cestování  |  Autor: Em

Nic vám nedovolí tolik poznat zemi, jako obyčejný road trip. Od pobřežních dálnic a závratných horských stezek, přes malebné cestičky národními parky po mosty přes obrovské masy vody – cesty jsou cirkulační systém, který propojuje všechna důležitá místa v zemi.

Zde je 14 nejkrásnějších, nejvyzývavějších a nejnezapomenutelnějších silnic na světě

 

1. Highway 1, Big Sur, Kalifornie – Je hlavní dálnicí v Kalifornii, táhne se téměř podél celého pobřeží Pacifiku a je známá díky nejkrásnějším výhledům v celé USA

 

2. The Atlantic Road, Norsko – Cesta je vybudována na několika malých ostrovech, které jsou spojeny vyvýšenými cestami, viadukty a osmi mosty. Byla oceněna v soutěži Norská konstrukce pro rok 2005.

 

3. Seven Mile Bridge, Florida – Přibližně 11-ti kilometrový most vede přes část dálnice na Floridě, která je příznačně nazvána Nadmořská.

 

4. Chapman’s Peak Drive, Kapské město, Jižní Afrika – devítikilometrová cesta se svými 114 zatáčkami a mnoha parkovacími místy, na kterých můžete zastavit a kochat se krásným výhledem...

 

5. Col de Turini, Francie – Vysokohorská stezka vedoucí Alpami, která byla třikrát součástí Tour de France (1948, 1950 a 1975).

 

6. Guoliang Tunnel Road, Čína – Tato tunelová cesta vede skrz hory Taihang v Číně.

 

7. Great Ocean Road, Austrálie – 243 km dlouhá cesta podél jihovýchodního pobřeží Austrálie. Jde o největší památník první světové války na světě, neboť byla postavena přeživšími vojáky. 

 

8. Sani Pass, KwaZulu-Natal, Jižní Afrika – Velmi nebezpečná cesta, po které se dá jezdit pouze s vozem typu 4x4 a nadprůměrnými řidičskými zkušenostmi. Tuto, přibližně 9 km dlouhou silnici, najdete v provincii KwaZulu – Natal v jižní Africe.

 

9. Ruta 40, Argentina – Tato cesta v západní Argentině se stala velmi vyhledávaným turistickým lákadlem. Jedná se o nejdelší silnici v Argentině a o jednu z nejdelších vůbec. Se svými 5 000 km křižuje 20 národních parků, 18 velkých řek a 27 stezek v Andách.

 

10. Going-to-the-Sun-Road, Glacier National Park, Montana – Dokončena v roce 1932, spojuje tato 50-ti mílová silnice západní a východní část národního parku v Montaně. Vede téměř přes všechny druhy terénů, které se v parku nachází, od velkých ledovcových jezer a cedrových lesů přes nejnižší údolí až po větrné tundry. 

 

11. Dadès Gorges, High Atlas, Maroko – Tato marocká oblast je velmi turisticky vyhledávaná, nejvhodnější doba pro návštěvu údolí je od března do května a pokud chcete vidět hory, výlet si udělejte od května do července.

 

12. U.S. Route 550 ‘The Million Dollar Highway, Colorado – Tato rychlostní silnice v západním Coloradu je pro řidiče velkou výzvou. Ostré útesy, křivolaké linie a nedostatek bezpečnostních zábradlí-taková je „Cesta za milion dolarů.“

 

13. Trollstigen, Rauma, Norsko – Tato horská silnice proslulá svými serpentinami je oblíbená turisty především pro své krásné výhledy. Během podzimního a zimního období je však uzavřena. 

 

14. Transfăgărășan, Rumunsko – Druhá nejvýše umístěná cesta v Rumunsku. Byla postavená jako strategická vojenská silnice a spojuje dva starobylé regiony – Transylvánii a Wallachiu.