100 Years of Beauty v 7 odlišných zemích

20.5.2019  |  Krása a zdraví  |  Autor: Em

Jak se ideál krásy vyvíjel během 100 let v Rusku, USA, Iránu, Koree, Mexiku, Indii nebo na Filipínách? To uvidíte na následujících videích...

Jak se učesat a nalíčit? Takové otázky řeší většina žen každodenně, a proto i moderní trendy se rychle mění. Ale přesto každé období má svůj typický look, který navždy zůstane v historii krásy. Videa známá pod názvem 100 Years of Beauty tyto trendy ukazují a zároveň odkrývají ducha doby a politickou a kulturní situaci v odlišných zemích.

USA

Co se Ameriky týče, videa byla vytvořena pro ženy se světlou i tmavou pokožkou. Je zde zachycena magická Jazzová éra nebo období pin-up (spoře-oděných) a nesmí chybět ani nejnovější 21. století.  Díky šikovným kosmetičkám, stylistům a kadeřníkům máme možnost vidět, jak se měnil vzhled žen Nového světa. 

 

 

Irán

Tento stát ukazuje, že ženy mají, především kvůli náboženství, většinou úplně jiný styl oblékání i líčení, než zástupkyně ostatních států.  V tomto videu můžeme vidět, jak politická situace může módu ovlivnit. Například zákaz nošení hijábu v roce 1936 a jeho opětovné znovuzavedení v roce 1979 to dokazuje.

 

 

Korea

Po druhé světové válce byl stát rozdělen na dva, což značně zkomplikovalo tvorbu videa. I přes tyto obtíže nakonec skupina stylistů zvládla ukázat rozdíly mezi oběma novými státy dokonale. 

 

 

Mexiko

Vizáž mexických žen prošla během posledního století mnoha změnami, které byly způsobeny nejen politickou situací, ale také událostmi z oblasti kultury. Tak byl všeobecný vzhled ovlivněn nejen civilní válkou, ale také uměním Fridy Kahlo samozřejmě globálními trendy krásy, které se do Mexika dostaly z ostatních zemí. 

 

 

Filipíny

Japonská okupace, ekonomická situace a také vliv západní kultury, to vše odrážel vzhled filipínských žen v posledním století. I dnes je na kultuře této země vidět velký vliv Ameriky, proto se není čemu divit, že filipínská krása se inspiruje hollywoodskými herečkami. 

 

 

Indie

Indické ženy vždy kombinovaly světové módní trendy s tradicemi své země, proto je dodnes součástí jejich oblečení bindi (tečka na čele), dupatta (závoj) a luxusní starodávné šperky

 

 

Rusko

Ani historie této země nebyla v posledním století chudá na významné události, které proměnily ruskou šlechtičnubohémskou intelektuálku.

 

 

A v jaké zemi byste chtěli žít vy? 


Zdroj: youtube.com